20 Aralık 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyunda İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve alt yazı desteği sağlanıyor. İngilizce dışında Fransızca, Almanca, İspanyolca, Arapça, Brezilya Portekizcesi, Rusça, Basitleştirilmiş Çince ve Geleneksel Çince dillerine ise arayüz ve alt yazı desteği bulunuyor. Türkçe ise bu kadar dil desteklenmesine rağmen maalesef oyunda desteklenmiyor.

Öncelikle her Telltale Games oyunu gibi bu oyunda hikayesiyle ön plana çıkan bir oyun. Oyunun hikayesini anlamanız için serinin önceki oyunları olan The Walking Dead Season 1 ve 2’yi mutlaka oynamanız ya da Youtube ve Twitch gibi platformlardan takip edip hikayesini öğrenmeniz lazım yok ben yılların The Walking Dead fanıyım anlarım ben hikayeyi, bunla uğraşamam diyorsanız hiç boşuna almayın bu oyunu israf olur sizin için. Eğer ilk iki sezonu benim gibi oynayanlardansanız zaten mutlaka bu oyunu da satın almalı ve oynamalısınız.

Hikayemize gelecek olursak hikaye ve kurgu gerçekten çok güzel işlenmiş, oyun sürekli akıyor ve hiçbir zaman sizi sıkmıyor, sürekli bir merakla devamında ne olacağını düşünüyorsunuz. Bu oyunla birlikte serimize yeni katılan bir ana karakterimiz olan Javi’nin geçmişine de flashback ile değinmeleri de çok olmuş. Eğer ki ilk iki sezonun hikayesini beğendiyseniz bu oyunun hikayesinin de onlardan aşağı kalır yanı yok hikaye ve kurgu muazzam olmuş diyebilirim. Hikayenin tek eksiği aldığımız kararların pek önemli etkilerinin olmaması (Yine de bu durum yine önceki oyunlara oranla daha gelişmiş bir durumda).

Yenilenmiş grafikleri, ses efektleri ve detaylarıyla birlikte göze hoş gelen bir oyun olmayı başarmış diyebiliriz. Sezon 2 de yaptığımız seçimlerin sonunu açıkçası ben aşırı merak ediyorum. Ne oldu da Clem tek başına AJ ile kaldı ve AJ ortalıkta neden yok? Umarım bunu ilerleyen bölümlerde öğrenme imkanı bulacağız. Grafiklerde değişme gözümüze çarparken, bu bölümün oldukça kısa sürmesi hevesleri kursakta bırakıyor diyebiliriz.

Clementine’nin 3. sezonda da bizimle olacağını anlamış olmakla birlikte, arada sırada Clamentine’yi canlandırma imkanımız da bulunuyor oyunda. İlk bölüme göre senaryo gayet güzel bir şekilde işlenmiş ve zombiler detaylandırılarak seslerinde belirgin düzenlemeler yapılmış. Oyun her ne kadar bizi geçmişe götürse de halen cevaplanmamış birçok soru geziyor kafamda..

Hikaye akışı başarılı , içine çekici. Aksiyona direk atlatıyor. Javi (Havi) denilen yirmilerinde bir karakterle oynuyoruz , Clem’le devam etmeyi bende isterdim ama Bu Javi denen adam o kadar da kötü değil. Ayrıca Clem’le bir çok muhabbetimiz var ve yakın arkadaş haline geliyoruz. Geride kalan 2 sezona göre yaptığımız seçimler daha riskli ayrıca oyunda çok ama çok farklar bulunduran seçimler var. Örneğin teslim ol veya çatış gibi , Teslim olunca sizi bir kampa götürüyor oradan ayrı bir senaryo işliyor aynı şekilde çatışınca gruptan biri eksiliyor ayrı senaryo işliyor. (Sanırsam bu sebebten ötürü 3,4 ve 5. episode halen yayınlanmadı. Yapımı uzun sürüyor olmalı.)

Oyun için şuan ki fiyatı olan 39 TL’ye değeceğini söyleyerek incelememi sonlandırıyorum.

CEVAP VER