2016’nın en başarılı oyunları arasında gösterilen , yıl içerisinde birçok kazandığı gibi oyunlarla alakalı birçok için de aday gösterildi. Bu kez ise PS4‘e özel üretilen Uncharted 4 yeni bir ödül daha kazandı. Ancak bu kez ödül, oyunun oldukça gerçekçi tasarlanan animasyonları için verildi.

Oyunun yöneticilerinden Niel Druckmann, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Uncharted 4‘ün Annie Ödülleri‘nden “Karakter Animasyonunda Olağanüstü Başarı” ödülüne layık görüldüğünü takipçileriyle paylaştı.

İşte Druckmann’ın yaptığı o paylaşım:

Bilindiği üzere her yıl düzenlenen Annie Ödülleri, sektörünü teşvik etmek ve gelişmesini sağlamak için düzenleniyor. Daha çok çocukların severek izlediği çizgi film tarzı yapımların ödüllendirildiği bir törende Uncharted 4‘ün karakter animasyonlarının ödüle layık görülmesi elbette güzel bir haber.

Rakip adaylar da hayli güçlüydü

Uncharted 4‘ün ödül aldığı kategorinin diğer adayları ise hiç de yabana atılır gibi değildi. Neyse ki Uncharted 4 aralarında Titanfall 2, The Witcher 3 ve Ninja Kaplumbağalar gibi oyunların bulunduğu rakiplerini geçmeyi başardı.

Uncharted 4‘te Nathan Drake isimli gezgin ve maceracı bir karakterin başından geçen olaylar silsilesi konu ediliyor. Yalnızca PlayStation 4‘e özel geliştirilen oyunun yapımcısı Naughty Dog, Uncharted: Kayıp Miras isimli ayrı bir ek geliştirme paketi için hazırlıkların başladığını duyurmuştu.

Ancak ne yazık bi Uncharted serisinin bu yeni oyununun ne zaman çıkacağına dair elimizde herhangi bir veri yok.

CEVAP VER