Dünyanın en büyük oyun geliştirici firmaları arasında yer alan , Tom Clancy’s The Division oyununu geliştiren ve kendine bağlı çalışan bir oyun stüdyosu olan Massive Entertainment ile birlikte James Cameron‘un yönetmenliğini yaptığı filminin yeni oyununu hazırladığını duyurdu. Şuan için projenin ne zaman sonuçlanacağına dair bir tarih paylaşılmış değil, ancak Avatar hayranları 2017 yılı içinde oyun hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmayı bekliyor.

Avatar filminin yapımcılarından Lightstorm Entertainment ve Fox Interactive firmalarıyla işbirliğine giden Ubisoft, kendi bünyesindeki Massive stüdyosunun da gücünden faydalanarak ilki çok beğenilen Avatar oyununun devamını geliştirmeye başladı. Massive Entertainment‘in yöneticilerinden David Polfeldt, ortaklık duyurusunu yaparken “Yönetmen James Cameron ve Lightstorm Entertainment‘in işbirliğine gitmesi Avatar filminin hikaye anlatımı noktasında fikirlerimizin çok daha olumlu yönde değişmesini sağladı” açıklamasında da bulundu. “Bu işbirliği neticesinde oluşan pozitif hava, önümüzdeki film ve oyunların ne kadar kaliteli olacağına dair önemli ipuçları barındırıyor” diyen Polfeldt Avatar severleri heyecanlandırmayı da böylece başardı.

Massive firması tarafından aksiyon oyunu The Division‘da kullanılan Snowdrop motorunu tercih etmeye ikna edilen Lightstorm firması, görsel yönden oldukça başarılı bir oyun geliştirmek için kolları sıvadı.

Oyun hakkında detaylı bilgi, planlanan çıkış tarihi ve hatta Avatar filmine ait yeni oyunun ismiyle ilgili spekülasyonların başlaması yakındır. Ancak en doğru bilgiye ulaşmak için bir süre daha beklemekten başka yapacak bir şey yok.

CEVAP VER