, diğer oyun yapımcıları gibi hatanın kendisinde olduğunu kabul etmek yerine oyunculara veya Windows’a suçu atmadı ve dün yaptığı açıklama ile bir diledi.

Bir oyun yapımcısının özür dilediğini sıkça görmediğimiz için bu olay bizi oldukça şaşırttı. Ubisoft, oyununda bir hata yaptığını ve o hatayı düzeltmek için elinden geleni yaptığını yayınladığı özür yazısı ile açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Watch Dogs 2‘nin içinde ilginç bir detaya rastlayarak bunu PSN’de paylaşmış ve üstüne ban yemişti. Watch Dogs 2‘nin içindeki NPC görevlileri o kadar detaylı tasarlanmıştı ki cinsel organları net bir şekilde belli oluyordu.

ubisoftozur

Banlanması üzerine konuyu NEOGAF’a götüren oyuncu, durumdan şikayet ederek Sony’nin kendisine yolladığı mesajı da paylaşmaktan çekinmedi.

Ubisoft, Polygon üzerinden yaptığı açıklama ile tüm oyunculardan bu konu için özür diledi ve Watch Dogs 2‘nin sadece yetişkinler için tasarlanmış bir oyun olduğunu belirtti. Bu yüzden oyundaki insanların da bu şekilde detaylarına önem vererek tasarlandığını söyleyen Ubisoft, küçük oyuncuların etkilenmemesi veya bu tip sorunların tekrar tekrar yaşanmaması için Watch Dogs 2‘ye bir güncelleme yapacağını duyurdu.

Ubisoft, dilediği bu özür ile adeta oyuncuların güvenini tazeledi. Çünkü son yıllarda neredeyse hiçbir yapımcı firma yaptığı hatayı kabul etmiyor, bunu düzeltmeyi bir kenara bırakıp çıkıp bir açıklama yaparak özür bile dilemiyordu.

CEVAP VER