FIFA 17 ile amansız bir rekabete girişen , uzun bir aranın ardından veri paketi güncellemesi almaya hazırlanıyor. Data Pack 2.0 olarak isimlendirilen bu güncellemeyle birlikte oyundaki bir stadyum, takım ve marşlar son haliyle yer değiştirecek.

Söz konusu güncellemenin 24 Kasım tarihinde PlayStation 4 platformundaki oyuncuların kullanımına sunulması hedefleniyor. Ancak oyunun yapımcısı Konamia, PlayStation 4 Pro desteğini Aralık ayının ortalarına doğru erteleme kararı almış. Henüz bu erteleme için belirli bir sebep de paylaşılmış değil. Ancak her hâlükârda veri paketi güncellemesi, PES 2017 oyuncularının oyundan aldığı zevki daha da üst çıtalara taşımaya yardımcı olacağa benziyor.

Rekabette yeni dönem

Bilindiği üzere Pro Evolution Soccer 2017, EA Sports tarafından üretilen FIFA serisinin en büyük rakibi. Bu rekabette zaman zaman öne geçmeyi başaran PES, 2017 sürümünü erken davranarak FIFA’dan önce yayına verdi. Oyun dinamikleri açısından kıyaslanıyor olsalar da, her iki oyun da Avrupa’nın en büyük takımlarının formalarını oyun içinde kullanabilmek için lisans anlaşmaları yapmak zorunda kalıyorlar. PES bu zamana kadar FIFA’ya nazaran çok daha atıl bir pozisyondaydı. Takımların formalarını, logolarını ve onlara işaret edecek diğer hiçbir görsel veriyi kullanamıyorlardı.

PES 2017’ye gelecek olan 2.0 sürüm numaralı veri paketi ise 3 yeni stadyumu oyuna dahil edecek. Bu stadyumlar arasında Liverpool’un Anfield, Borussia Dortmund’un Signal Iduna Park, Brezilya ekibi Palmeiras’ın Allianz Parque gibi sahalar yer alacak. Yeni stadlara ek olarak geliştirilmiş oyuncu yüzü modellemeleri, yeni marşlar ve güncel takım kadroları da cabası.

Güncellemenin ücretli olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

 

CEVAP VER