Tarihî strateji oyunlarına merak salan her oyuncunun mutlaka bir gün denemesi gereken oyunlar arasında yer alan Civilization VI (6), sık sık güncellenerek hataların giderildiği ve oyun deneyiminin daha da güzelleştiği bir hale geliyor. Diplomasinin ve politikanın en ince sırlarına vakıf olmanızı sağlayacak bu oyunda bir ülkeyi her şeyiyle beraber yönetmeniz bekleniyor. Ekonomik göstergeler, diğer ülkelerle olan diplomatik ilişkileriniz, askerî yatırımlar ve çok daha fazlasını düzenlemek tamamen sizin elinizde. Sanal dahi olsa “Bir ülkeyi yönetsem, nasıl yönetirdim?” sorusunun cevabını Civilization VI’da bulabilmeniz mümkün.

İşte bugün, Civilization VI’ya yeni bir geldi. “Sonbahar güncellemesi” ismindeki bu yama, oyuna DirectX 12 desteğini de getirdi. Oyuncular için önemli bir kriter olan DirectX 12 desteği, daha kaliteli grafikler ve akıcı (yüksek FPS) oyun deneyimi anlamına geliyor.

Üstelik sonbahar güncellemesinde sadece DirectX 12 de yok. “Süvari ve Topçular” isimli yeni bir multiplayer modu da oyundaki yerini almış. Ayrıca geliştiriciler tarafından “çatışmaya girmeye cesaretlendirici” olarak nitelendirilen iki yeni harita da oyuna eklenmiş bulunuyor.

Bahsi geçen güncelleme, oyuna gelen ilk büyük yama olarak karşımıza çıkıyor. Yapay zekanın daha da geliştirilmesi, var olan hataların giderilmesi, oyunculardan gelen dönüşler doğrultusunda yapılan ufak değişiklikler ve gözümüze henüz çarpmayan daha birçok yenilik söz konusu.

Eğer oyunu Steam platformu üzerinden satın aldıysanız güncelleme için biraz beklemeniz gerekebilir.

CEVAP VER