Profil resmi ve oyunda kullanacağınız ismi belirledikten sonra kendi doğal yaşam alanınızı inşa etmeye başlayacağınız , özellikle hayvanlarla ilgilenen oyuncuların dikkatini çekmeyi başaran bir yapım.

İsminden de anlaşılacağı üzere kendi ekolojik sisteminizi kurduğunuz bu oyunda üç farklı biyolojik bölge arasından tercih yapabilmeniz mümkün: Çöl, yağmur ormanı ve çimenlik. Tüm bu ekosistemlerin kendine has bitkileri, böcekleri ve hayvanları var. Size en uygun olanını belirledikten sonra maceraya başlayabiliyorsunuz. Ancak tüm bu seçeneklerin zorluk derecesi farklı olduğu için ilk başta çimenlik alanı tercih etmenizde fayda olacaktır.

Tyto-Ecology-Image-1

Havada süzülen baykuş şeklinde bir robotu yönlendirdiğiniz oyunda hayvanların yaşaması için en uygun alanı oluşturmanız gerekiyor. W-A-S-D tuşlarıyla bu karakteri hareket ettirebilir, Q ve E tuşlarıyla da nesnelere zoom yapabilirsiniz. Fareyi kullanarak etrafınıza göz gezdirebilmeniz de mümkün. Fidan halindeyken diktiğiniz ağaçların zamanla büyümesine tanıklık edebilir, yaşam alanınızdaki hayvanların yetişkin çağlarına gelince değişen ihtiyaçlarını karşılamaya çalışabilirsiniz.

Tyto-Ecology-Review-Screenshot-3

Yönettiğiniz bölgeye bitki ve ağaçlar dikerek hayvanların kendilerini mutlu hissetmelerini sağlamanız gerekiyor. Oldukça gerçekçi 3D modellemelere sahip olan Tyto Ecology’nin müzikleri de kesinlikle başarılı. Eğer kaliteli bir ekran kartına sahipseniz, yüksek çözünürlükte çok daha keyif verici bir oyun deneyimi yaşayabilmeniz mümkün.

Yetiştirdiğiniz hayvanların suya ve gıdaya rahatça ulaşımı için kendi habitatınızı olabildiğince kullanışlı bir şekilde inşa etmeye çalışın. Şimdiden iyi eğlenceler!

CEVAP VER