, 1 Aralık 2016’da yapılacak Game Awards adlı oyun ödül törenini canlı olarak yayınlayacak ve bu Twitter için bir ilk olarak tarihe geçecek.

Twitter şirketi Vine’nin yanı sıra Periscope’nin de sahibi olsa da kendi sistemi üzerinden hiç canlı yayın yapmamış veya yaptırmamıştı. Ancak bu kez büyük bir ödül organizasyonu ile anlaşılacak ve canlı yayın yapılacak.

Vine ile yaşanan sorunlardan dolayı bu olaya titizlikle yaklaşan Twitter, şimdilik yalnızca bu oyun dünyasının merakla beklenen etkinliğini canlı yayınlayacakken, Game Awards‘ı düzenleyecek olan organizasyon şirketi ile anlaştı ve bu yayında izleyicilerin yorum yapmasının yanı sıra direkt olarak soru sormasını da aktif etti.

twitter

Ödül töreni, adıyla sınırlı kalmayacak. Yani törende sadece ödüller dağıtılmayacak bunun yanı sıra merakla beklenen yeni oyunların da tanıtımları sahnede olacak ve bu açıdan dünya çapında ses getirecek bir etkinlik olacak.

Ödül törenleri, Twitter için spor karşılaşmaları ya da siyasi tartışma yayınlarının tersine organizasyon şirketi ile yoğun işbirliği içinde aktif olarak yönetilmesi gereken bir eğlence yayını olarak görülüyor.

Bu bahsettiğim yayınların tersine çok sayıda kamera kullanılacak ve yönetmenin seçimi ile görüntüler canlı olarak bir şov gibi izleyenlere aktarılacak bu da ancak uzman bir ekip önderliğinde yapılacağından Twitter, şimdiden uzman bir ekip topladı bile..

Twitter eğer başarılı bir sunum gerçekleştirirse diğer organizasyonlara da talip olacak.

CEVAP VER