adlı araştırma şirketi, dünyadaki en ini açıklarken bu listede ve ‘nin olmaması da dikkat çeken başka bir konu..

İlk sırada adlı Amerikan şirket yer alırken, 2003 yılında kurulan ve yepyeni teknolojik icatlarla adından söz ettiren şirket Paypal’ın eski yöneticilerinden Elon Musk’ın önderliğinde kurulmuştu. Bu dünyanın en yenilikçi olarak adlandırılan şirketi, henüz kar edemese de -geçen yıl 888 milyon dolar zarar ettiler- ürettiği yeni elektrikli arabalar sayesinde kısa sürede kara geçmesi beklenen ender şirketlerden biri ve listenin ilk sırasına demir atmış durumda..

salesforce

Bunun yanı sıra yine bir Amerika şirketi olan SalesForce ise yaptığı araştırmalar sonucu geliştirdiği yenilikçi ürünler sayesinde Tesla Motors’un arkasından ikinci sırayı elde etti.

Listede üçüncü sırayı alan Regeneron Pharmaceuticals’de bir Amerikan şirketi ve yine aynı kriterler ile üçüncü sırayı almış durumda..

Gelen eleştiriler sonucu Forbes editörleri ve araştırmacıları Google ve Apple‘in listede yer almamasını, her ne kadar teknoloji devi olsa da kullanıcılarına yeni ürünler sunmak yerine özelliklerini biraz yükseltip tarih başından beri ücretsiz olan kulaklık, hoparlör gibi ürün yanı aksesuarları kullanıcılara para ile satarak kullanıcının zararına çalıştıkları ile açıkladı ve kamuoyunda bu açıklama büyük takdir toplayarak doğrulanmış oldu. Bunun yanı sırasında editörler daha iyi özelliklere sahip bir MacBook yapmak ya da iPhone ağırlığını azaltmak gibi geliştirmelerin yenilikçi olmadığını savunuyor.

CEVAP VER