Türk yapımı oyun Kebap World, geçtiğimiz haftalarda dünyanın bir günlüğüne en iyi oyunu seçilmiş ve böylece dünya çabında tanınmıştı. Peki siz Kepab World ile tanıştınız mı?

Kebap World adından da anlayabileceğiniz üzere yemek yapma oyunudur. Kebap yapıp servis ediyorsunuz. Hem öğretici hem eğlendirici özellikleri bulunan bir oyun. Size verilen siparişleri zamanında eksiksiz bir şekilde ulaştırmanız gerekiyor. Oyunda 120 bölüm ve 3 farklı restoran bulunuyor. Böylece uzun ve çeşitlilik sunabilen bir oyun.

Kebap World’u geliştirenlerin temel hedefi oyunun özellikle Türk mobil kullanıcılar tarafından yaygın olarak kullanılması ve bir diğer önemli hedefi de dünya çapında yaygınlaşan, dünyanın dört bir ucundan oynanan bir oyun olmak. Oyunda Türkiye haritası bulunuyor ve bu de ülkemizi gururlandıran bir detay. App Store’da pek çok ülkede zaman zaman Günün Oyunu seçiliyor. Bu da ne kadar sevildiğini ortaya koyuyor.

Türk Yapımı Kebap World İle Tanıştınız Mı?

Kebap World’ün ismi ile ilgili bazı eleştiriler var yani insanlar neden bu oyunun isminde Dünya yerine World teriminin bulunduğunu sorguluyor. Sonuçta World İngilizce bir kelime olduğu düşünülürse haksız sayılmazlar. Ama oyunun amacının tüm dünya çapında tanınmak olduğu ve İngilizce dünya dili olduğu da düşünülürse bu şekilde bir isim koyulması normal.

Dileriz oyun çok başarılı olur ve Türkiye oyun sektöründe daha iyi yerlere gelir. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Geride Bıraktığımız 2017’nin En İyi Oyunlarını Derledik

CEVAP VER