7 Kasım 2016’da piyasaya sürülen oyunda, anime ile stratejiyi harmanlamış bir oyunu oynama imkanı yaşıyorsunuz. İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve altyazı desteği verilirken Japonca seslendirme desteği de unutulmamış. Oyunda bu iki dil haricinde herhangi bir dil desteği bulunmamaktadır.

İlginç hikayesi, karakterleri, diyalogları ile ilginçlik konusunda yeni bir çığır açan oyunda ilk savaşlarınızda “bu oyun ne kadar karmaşık!” isyanında bulunabilirsiniz. Ancak sonraki savaşlarda oyunun ne kadar basit olduğunu kavradığınızda kendi kendinize şüphe duymaya başlayacaksınız. Oyunda karakterler ve diyaloglar oldukça iyi hazırlanmış. Özellikle savaştan sonra yendiğiniz karakterin daha doğrusu yenilen karakterlerin nasıl üzüldüğünü gördüğünüzde gerçekten çok eğleneceksiniz.

trillion-god-of-destruction-2

Oyunda “Yükle” yani Load butonu sadece ana menüde bulunuyor. Bu yüzden gerektiği zaman ana menüye çıkmak zorunda kalıyorsunuz. Hikayeyi tamamen ve her açısıyla bitirmek için oyunu defalarca oynamak zorunda kalacaksınız ki bu bir artı mı yoksa eksi mi buna herkes kendi tarzıyla cevap verebilecektir.

Oyunda, Şeytan’ın torunu olarak lanse edilen Trilyon’a karşı karşıya geliyoruz. Rastgele gelişen olaylar ise ne kadar şanslıysanız o kadar kolay olacaktır. Oyunda eğitim özelliği bulunuyor, seçeceğiniz eğitim stiline göre ögelere deneyimler dağıtılacaktır. Ancak bunun bir algoritması yok ve bu da tamamen şans işi gibi görünüyor. Ancak bu şans faktörünü etkileyen olayı çözmüş bulunuyorum ki o da karakterinizin yorgunluğu..

CEVAP VER