4 Kasım 2016’da çıkışını gerçekleştiren Japon oyununda, Japonca’ya arayüz, seslendirme ve altyazı desteği sağlanırken, İngilizce’ye de arayüz ve altyazı desteği sağlanmakta. Bunun haricinde hiçbir dil desteklenmemektedir. El ile çizilmiş havası verilen güzel çizimler ve harika müzikleri ile eşsiz bir hikayeye adım attığınız oyun, görsel bir roman arıyorsanız tavsiye edebileceğim bir numaralı oyun olacaktır.

Güzel karakterleri ile birlikte iyi bir gerilim sağlayan oyunu 6-10 saatlik bir sürede bitirmeniz gayet doğal olacaktır. Okuması veya İngilizcesi zayıf olan oyuncular ise biraz daha uzun sürede oyunu tamamlayabilirler. Benim yaklaşık 7 saatte bitirdiğim oyunda, hiç beklemediğiniz anda korkunç detaylar sizi sandalyenizden zıplatabilir.

memorys-dogma-code-01-2

Hızlı ve heyecan verici hikayeleri, tavsiye çubuğu ile birlikte sıkılmadan oynayabiliyorsunuz. Arayüzü ise gayet kullanışlı ve güzel duran oyunda, kendi seçiminiz doğrultusunda hikayeyi yönlendiriyorsunuz. Birçok kullanıcı tarafından başyapıt olarak değerlendirilen oyunda, sert bir şekilde bilim kurguyu ve fantastik ögeleri hissetme imkanınız oluyor. Oyununun müziklerine güzel dememin sebebi de; hikayeye göre şekil alması oldu. Birçok oyunda bunu göremiyoruz doğrusu. Oyunu bitirdikten sonra diğer seçenekler ile nasıl bir sona varacağınızı merak ediyor ve içinizde oyunu yeniden hızlı bir şekilde oynama isteği doğuyor.

Oyunda gördüğüm ufak eksiklikler ise buradan sonra ortaya çıktı. Öyle ki farklı bir seçim ile hatta ilk oyunumla alakasız seçimlerle birlikte oyunu tekrar bitirmeme rağmen hikaye aynı şekilde sona erdi. Bu bağlamda tek sonlu bir hikaye olması da oyunun tek eksik yanı olmuş bana göre..

CEVAP VER