oyununda nasıl kurulur ?

Sevilen oyun Travian‘da gelişim için yeni köy kurulumları da son derece önemli. Peki yeni köy kurulumu nasıl gerçekleştirilir ? Yeni köy kurabilmemiz için ilk olarak kültür puanımızın yeterli seviyede olması ve elimizde de üç göçmen olması gerekiyor.

Göçmenler köşk veya saray binalarında yetiştirilmektedirler. Yeni bir köy kurabilmek için en az üç göçmene sahip olmanız gerekmektedir. Ancak göçmen yetiştirebilmek için ilk olarak köşkü veya sarayı hangisini kurduysanız seviye 10’a getirmeniz gerekli. Seviye 10’a getirmediğiniz taktirde göçmen çıkaramazsınız. Seviye 10’a geldikten sonra ikinci olarak yapmanız gereken şey göçmen eğitimine geçmektir.

Köşk, saray binalarının içerisinde bulunan sekmelerde kültür puanı ve eğit sekmeleri yeni köy kuracağımız için büyük önem taşıyor. İlk olarak kültür puanı sekmesine tıklayınız. Yeni bir köy kurabilmek için gereken kültür puanına sahip olup olmadığınızı inceleyiniz. Eğer gereken kültür puanına sahip değilseniz bir süre daha beklemeniz gerekli. Kültür puanı gelişimini hızlandırmak için festivaller düzenleyebilirsiniz.

Eğer kültür puanınız da yeterliyse yapmanız gereken tek şey göçmenleri yetiştirip kuracağınız köyü belirleyip köyün üzerindeyken Yeni Köy Kur yazısına tıklamaktır. Bu arada üç göçmeni yetiştirdikten sonra yeni köy kurabilmeniz için 750’şer hammaddeye sahip olmanız gerekiyor. Çünkü o hammaddeyi yeni köyünüzde kullanacaksınız. Bu şekilde yeni köy kurulumunu tamamlayabilirsiniz. Keyifli oyunlar.

CEVAP VER