12 Aralık 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyunda İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve alt yazı olarak tam destek verilirken Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Felemenkçe, Norveççe, Lehçe, Portekizce, Brezilya Portekizcesi, Rusça, İsveççe, Danca ve Fince dillerine arayüz ve alt yazı desteği sağlanıyor. Türkçe ise bunca dil desteklenmesine rağmen oyunda desteklenen diller arasında yok.

Filthy Lucre, gizlice gölgelerde kalmaya ve sessizce düşmanları yere atmaya ya da büyük silahları patlatıp yola çıkan herkesi öldürmeye, herkese ve her şeye meydan okuyan bir taktik-güç oyunudur.

Her bölümde, kiminle uğraştığınız size net olarak açıklanıyor. Farklı düşman türleriyle ve kameralar ve lazerler gibi farklı teknolojik güvenlik önlemleri ile uğraşmak zorunda kalıyorsunuz. Bu düşman türlerini yenmek için çevrelerinde yaratıcı fikirler üretmeli ve kaosa neden olmadan hem alarmları hem de adamları devre dışı bırakmanız gerekiyor. İsteğe bağlı olarak ana hedefi gerçekleştirdikten sonra aynı bölümde ikincil bir hedefi de gerçekleştirebiliyorsunuz.

Oyun tipik bir yukarıdan-aşağı, izometrik görünümde görüntülenir. Oyundaki görseller, oldukça modern görünümlü olmakla birlikte kullanıcı arayüzünün ve menülerin bazı kısımları biraz tıknaz görünüyor. Animasyonlar pürüzsüz olarak yansıtılmış ve arka planlar da oldukça iyi tasarlanmış.

Oyundaki ses genellikle iyi kalitede, oyunculuk sesleri mükemmel.. Görevlerin çeşitliliği ve her görevin ayrı bir unutulmaz olan yanı sizi oyuna bağlıyor. Oyun böylesine iyiyken Co-Op ise pastanın çileği görevini görüyor adeta..Oyunda bulunan basit kontroller ve anlık olarak değişen çevrim içi afişler oyunun güzelliğine güzellik katıyor. Bunun yanı sıra oyunun FPS performansı da oldukça iyi. Oyunda kaydetme özelliğinin olmaması inanılmaz sinir bozucu hale gelebiliyor.

Genel olarak oyun oldukça eğlencelidir. İşe koyulmak için gizlice girip adamları öldürdüğümüz hitman oyununa benziyor. Çevredeki etkileşimli ögeler ve muhafızları dağıtmak için kullanabileceğiniz araçlar vardır. Eğer benim gibi “mükemmel olacak”, “en iyisi olacak” gibi takıntılarınız varsa görevleri tamamlamak biraz zaman alabiliyor. Oyunda toplam 15 farklı görev bulunuyor.

Oyunu henüz beta testindeyken kontrol etme imkanım olmuştu. Bir de geçtiğimiz günlerde oyunu Playstation 4 konsolunda deneme imkanı buldum. Bu oyun için ideal konsol hangisi diye soracak olursanız hiç çekinmeden Playstation 4 diyebilirim. Oyun içinde bir sürü silah seçimi ve yükseltmesi bulunuyor. Silah değiştirme ile yerdeki vücut torbalarını toplama aynı tuş olması oyunun eksisi olarak göze çarpıyor. Sırf bu yüzden bir görevde silahımı yanlışlıkla yere düşürmüş ve oyunu bitirecekken yakalanmıştım.

Şuanda 27 liraya satışta bulunan Filthy Lucre, eğer gizli oyunlardan hoşlanıyorsanız, – özellikle de bir arkadaşınızla birlikte – size tavsiye edeceğim eğlenceli oyunlardan biri olacaktır ve fiyatının hakkını verecektir.

 

CEVAP VER