Türkiye’de de oldukça sevilerek oynanan Travian oyununun Roa isimli yeni bir serverı söz konusu. Aslında bu serverlar bir süredir aktif durumda ancak hala pek çok oyuncu bu serverların normal Travian serverlarından ne gibi farklarının olduğunu bilmiyorlar. İşte bu yazımızda bu konuya değineceğiz.

Travian Roa, normal serverlardan son derece farklıdır. En başta hedefiniz bu oyunda değişkenlik gösteriyor. Server Wow kurup tamamlayınca değil, fethler ile kazanılıyor. Üstelik harita kurgu harita değil, gerçek harita olarak karşımıza çıkıyor. Yani bu oyunda birliklerin amacı Wow değil birbirlerini yıkım bölgelerde hakimiyet sağlamak olacak. Hakimiyet nüfusa göre belirlendiği için ve nüfus da mancınıkla yok edildiği için yıkımın en bol olduğu serverlardır.

Travian Roa oyununda hesap açtığınızda köyünüz sıfırdan başlamıyor. Hesap açtığınız an da hammadde üretimleriniz full oluyor. Yani binalar hariç tüm hammadde üretim alanları seviye 10’da size sunuluyor. Haliyle 1000 üzeri saatlik üretim söz konusu ve bu yüzden de çabucak depolarınızı tamamlamanız gerekiyor yoksa hammaddeler hemen taşıyor. Aynı zamanda oyunda size altı adet göçmen veriliyor. Bu göçmenler ile hemen iki köy kurabiliyorsunuz. Bu da oyunu normal serverlardan oldukça farklı yapan bir başka ayrıntı olarak dikkat çekiyor. Travian Roa’da aynı zamanda bölgeler bulunmakta ve bu bölgelerde %50 üzeri hakimiyet kuran birlikler tılsımdan yararlanabiliyorlar. Sonuç itibariyle Roa oyunu normal serverlardan daha da fazla birlik beraberlik gerektiriyor.

 

1 YORUM

CEVAP VER