14 Aralık 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyunda Japonca’ya arayüz, seslendirme ve alt yazı olarak tam destek sunulurken, İngilizce, Korece, Basitleştirilmiş Çince ve Geleneksel Çince’ye ise arayüz ve alt yazı desteği sunuluyor. Türkçe ise oyunda desteklenmiyor.

Güzel bir dövüş oyunu olduğunu en başta belirteyim. Hatta belki de şuana kadar yapılmış en iyi dövüş oyunu desek yanlış olmaz. (Her ne kadar göreceli olsa da) İyi mekanik ve denge, harika müzik ve grafikler (16: 9 için 4K’dan ini’ye kadar düzenlemeler ile birlikte), bolca karakter.. Oyun, diğer dövüş oyunları ile kıyasladığımızda belki de en iyi öğreticilerden birine sahip. Böylece, seriyi daha önce hiç oynamamış ve oyun hakkında hiçbir bilgisi olmayan birisi oyuna başladığı anda, oyuna rahatlıkla adapte olabiliyor.

Oyundaki her karakter birbirinden büyük ölçüde farklılık gösterir. Oyun, sayaç ile herhangi bir zamanda herhangi bir şeyi iptal ederek suç hakkında bir çok seçeneğe sahiptir ve savunma seçeneklerini sunar ve sizi oyunun ne kadar hızlı olabildiğince engelleme ve fırsat arayışını öğrenmeye zorluyor. Tüm bunların ötesinde oyun harika ve maçın önemini ve her karakterin gerçek farklılık biçimini göz önüne alındığında, karakterinizi doğru bir şekilde almaya çalışırken bir sürü zaman harcıyor olacaksınız.

Serinin bir önceki oyunu olan -SIGN- ile kıyaslandığında çok olumlu gelişmeler olduğu gözümüze çarpıyor. Görseller iyice iyileştirilmiş ve oyun biraz daha zorlaştırılmış. Playstation kumandaları ile veya klavye yardımıyla oynandığında oyun yeteri kadar performans verse de XBOX 360 kontrolleri ile oyunu oynamanıza neredeyse imkan yok. Adeta bilgisayara bir şey bağlamamış gibi, sürekli takıp çıkarıyormuşuz gibi bir oyun deneyimi sunuyor ki bunun mutlaka düzeltilmesi gerekiyor.

Şimdiye kadar oyunun en sevdiğim parçası çevrim içi lobi sistemiydi. Oyunda en fazla 8 kişinin katıldığı sanal suçlu dişli mekanizmalarına oynamak için “oyuncu odaları” adı verilen lobiler bulunuyor. Dolaşıp küçük avatarınızı özelleştirip makineler için sıraya girerken birbirinizle konuşabiliyorsunuz. Aptalca geldiğini biliyorum ama aslında harika. Çoğu savaş oyunu, arkadaşlarınızla birlikte oynamak ve düzenleme yapmak istediğinizde 3. taraflı bir program kullanmanızı gerektiriyor fakat burada bunu rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Oyuncular arasındaki sosyal etkileşimi çok kolaylaştıran bu fantastik özellik ile oyun çok daha iyi bir hale geliyor.

Daha önce de söylediğim gibi oyun gerçekten çok zor. Ancak oyun ne kadar zorsa aldığınız keyif de o kadar fazla oluyor, bunu da belirteyim. Oyuna başlamak için biraz zaman ayırmaya ve hala oldukça uzun süre kaybetmeye hazırlanın. Oyunun şuanda standart olarak fiyatı 75 TL ancak Deluxe Edition’u satın almak isterseniz bu fiyat 99 TL’ye çıkıyor. Her ne kadar normal bir oyuna göre yüksek bir fiyata sahip olsa da, bu parayı hakettiğini söylemek kesinlikle yanlış olmayacaktır.

CEVAP VER