Son dönemde oyun sektörüne yönelik çalışmalarına ağırlık veren Microsoft, Nintendo‘nun geliştirdiği Switch oyun konsolunun en büyük rakibi olacak modeli için son hazırlıklarını yapıyor. 2017 yılının yaz aylarına doğru resmen tanıtılması beklenen Scorpio, muhteşem donanım özelliklerine sahip olacak. 4K oyun deneyimini oyunculara sunacak olan konsol için bazı oyunların çıkacağı şimdiden doğrulandı. Son olarak  ve de bu oyunlar listesine eklenmiş oldu.

Ünlü oyun stüdyosu Bethesda‘nın yöneticilerinden Todd Howard, Glixel’e verdiği demeçte Skyrim ve Fallout 4 oyunlarının Xbox One Scorpio‘ya uyarlanacağını resmen doğruladı.

Howard’ın açıklaması tam olarak şu şekilde:

Fallout 4’ü PS4 Pro’ya uyarlama işlemlerini henüz yeni bitirdik. Bu yıl içinde Microsoft’un yeni konsolu Scorpio tanıtılacak ve biz de Fallout 4 ile Skyrim’i bu platforma uyarlayacağız. Umudumuz o ki bu yeni konsol modeli de oyuncuların ilgisini çeker ve daha fazla oyun satabiliriz. 

Bahsi geçen oyunlar Project Scorpio için çıkarılacağı kesin olarak netleşen oyunlar arasına böylece girmiş oldu. Hatırlanacağı üzere Warner Bros firması da Scorpio konsolunun resmen çıkışıyla birlikte Shadow of War oyununun kullanıma açılacağını duyurmuştu. İşin güzel tarafı, Shadow of War oyunu “Her yerde oyna” etiketine de sahip olacak. Bu da PC’den satın aldığınız oyunu Xbox One’da rahatlıkla oynayabileceğiniz anlamına geliyor.

Oyuncular şuan için Scorpio‘nun Microsoft tarafından tanıtalacağı o günü beklemeye devam edecekler.

CEVAP VER