Kilise ortamında Pokemon GO oyununu oynayan 22 yaşındaki bir gencin mahkemeyle başı belaya girdi. Suçlu bulunan gence tepki yağıyor.

Oyun dünyası son yıllarda bilindiği üzere çok daha fazla gelişti. Bunun en önemli sebeplerinden birisi de oyunların akıllı telefonlara da gelmiş olması. Akıllı telefonlarda son derece popülerleşen bazı oyun yapımlarının bulunması da dikkat çekiyor. Mesela Pokemon GO oyunu, akıllı telefonlarda bir hayli popülerleşen bir oyun. Her ne kadar şuan da çok yoğun olarak oynanmasada hala kemik kitlesi mevcut.

Pokemon GO oyunu taktir edersiniz ki diğer oyunlardan biraz daha farklı. Çünkü bu oyunda mesela kamera ile etkileşim mevcut ve bulunduğunuz ortama göre poke topu yakalamanız mümkün oluyor. Bazı mekanlarda da poke topu oldukça fazla olabiliyor. İşte bu durum, bir gencin başına bela oldu. Rusya’da bir oyuncu, kilisenin içerisinhde pokemon oynamak istedi. Pokemon GO oyununu açan ve keyifle oynayan 22 yaşındaki gencin başı , yaptığı bu hadiseden dolayı belaya girdi. Gözaltına alınan ve ardından hakimin karşısına çıkarılan genç, yaptığının bir suç teşkil ettiğini düşünmediğini, oyun oynamanın zarar vermediğini söyledi. Ancak hakim, dini aşağılamak, dine nefret söylemleri suçlarından Pokemon GO oyuncusunu suçlu buldu.  Mahkemenin Pokemon GO oyuncusunu özür dilemeye davet ettiği ancak buna yanaşmadığı da öğrenildi. Bundan sonra Rusya bu konuda özel önlemler alacağa benziyor.

 

CEVAP VER