Valve’nin Counter Strike evreninde önemli bir yer edinen İtalya, oyunda mevcut bulunan birçok haritaya ilham kaynağı olmayı başarmış bulunuyor. Özellikle CS 1.6’dan beri beğeniyle oynana de_italy haritası bunun başlıca örneklerinden birisi. Rehineleri kurtarmak ve etrafta başıboş gezinen tavukları öldürmek gibi eylemlere imza atabileceğiniz Inferno haritası da aslında İtalya sınırları içinde geçiyor.

Bugün geldiğimiz noktada ise İtalya’nın su kanallarıyla ünlü şehri Venedik’te geçen bir harita CS:GO’ya eklenmiş bulunuyor. Bu yeni harita geçtiğimiz gece dağıtılan güncellemeyle birlikte oyuncuların beğenisine sunuldu. Canals ismini taşıyan yeni bölümde isminden de anlaşılacağı üzere çok sayıda su kanalı bulunuyor. Suyun üzerinde yüzen çöplerden tutun, İtalyan mimarisinin en güzel örnekleri binalar da haritada mevcut.

Valve’nin yaptığı açıklamalar dikkat çekti

Adı geçen yeni bölümle ilgili kısa bir tanıtım yazısı açıklayan Valve, haritanın tamamen gerçek dünya bileşenleri esas alınarak tasarlandığını dile getirdi. Her bir bölümün kendi mimari tarzına ve oyun biçimine sahip olduğunun altını çizen geliştirici ekip, CT tarafının oldukça geniş bir alanı kontrol ettiğini belirtti. Terörist takımında olan grup ise bomba kurmak için dar alanlardan geçmek ve CT’lere yakalanmamak zorunda. Gayet dengeli bir oyun dinamiği Canals haritasında oyuncuları bekleyecek.

Bombaları kurmak veya imha etmek için de her takımın farklı taktik ve silah tercihlerinde bulunması gerekiyor. Site A açık bir alan olduğu için sis bombası kullanmanız gerekebiliyor.

Öte yandan Site B daha kapalı bir mekanda bulunduğu için kısa mesafeli pompalı tüfekler daha etkili.

CEVAP VER