8 Kasım 2016’da çıkışını yapan oyunda, İngilizce ve Almanca’ya arayüz, seslendirme ve alt yazı desteği sağlanırken, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Çekçe, Lehçe, Basitleştirilmiş Çince ve Geleneksel Çince dillerine arayüz ve alt yazı desteği sağlanmakta.. 9 dilin desteklendiği oyunda Türkçe’nin desteklenmiyor olması oldukça sinir bozucu..

Bu detayı geçersek Train Fever’in devamı niteliğinde olan oyunda diğer oyundan farkının uçak ve gemilerin de bu işin içine eklenmiş olması. 150 yıllık sürede bize verilen harita içerisinde yolcu ve yük taşımacılığı yaparak para kazanmak ve böylelikle şirketimizi ayakta tutmamız isteniyor.

transport-fever2

Oyun içerik olarak tatmin edici ve Train Fever oyununda “keşke bu da olsa” tarzındaki serzenişleri duymuş bir şekilde, yepyeni bir oyunla geri gelmişler. Ufak tefek grafiksel hatalar oyunun içinde görünse de bunların gün geçtikçe gelecek güncellemeler ile düzeltileceğine inanıyorum. 6 farklı araç ile yolcuları ve malları taşıyoruz. Araçların modellenmesine özen gösterilmiş ve markalar bile oyun içine aktarılmış..

Son zamanlarda hemen hemen gelen araç kamera sistemi sayesinde aracı sanki kullanıyormuş gibi hissediyorsunuz. Bunun yanı sıra firmanıza bir logo seçiyorsunuz ve logo daha sonra filoda gözüküyor. Bu da ekstra bir detay olarak göze çarpıyor. Bunun yanı sıra klasik arabaların düz gittiği bir oyun değil, klasik şehir hayatı yakalanmaya çalışılmış. Ayrıca taşıdığımız mallar yaklaşık olarak 6 saat oynadığım kadarıyla sürekli olarak sayı ile ifade ediliyor. Kilo veya litre ile ifade göremiyoruz.

CEVAP VER