Çok sevilen Battlefield 1 oyununun geliştiricisi , PlayStation 4 Pro kullanıcılarının oyunla ilgili yoğun şikayetlerini göz önünde bulundurarak yeni bir güncelleme için kolları sıvadı. PS4’ün geliştirilmiş sürümü olan PS4 Pro’da Battlefield 1 oynayan çoğu oyuncu, grafik ve doku kalitesinin düşük olduğundan yakınıyordu.  bu soruna yol açan hatayı tanımladığını ve bir sonraki Battlefield 1 güncellemesinde gidereceğini resmen duyurdu.

DICE’den yapılan açıklamaya göre oyun deneyimini kötüleştiren bu hata, dinamik çözünürlük ölçekleyicisi algoritmasından kaynaklanıyor. Oyunun PlayStation 4 Pro üzerindeki performansını olumsuz etkileyen sorunun giderilmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını geliştirici ekibinin başındaki Nils Hallberg duyurdu.

FPS düşmeleri ve bulanık doku grafikleri gibi sorunlara yol açan hatayı bulduk. Bu sorunu gidermek için tüm platformları kapsayan bir çözüme de ulaştık. (Dinamik çözünürlük özelliğine sahip olmadığı için PC bu platformlar arasında değil) Önümüzdeki güncellemede sorunu tamamen gidereceğiz.

Hallberg’in açıklamalarına ek olarak DICE’nin Line of Sight (Bakış açısı) isimli yeni bir modu da gelecek güncellemede sunacağını açıklaması, oyuncuların sevinmesine yol açtı. Rush modunun farklı bir versiyonu olan bu Line of Sight modunda oyuncular eğlenceli dakikalar yaşayabilecek. Hatırlanacağı üzere Line of Sight’ı seçen oyuncular yalnızca Medic (Sıhhiyeci) ve Scout (Keskin nişancı) sınıfları arasında seçim yapabiliyorlardı.

Güncellemenin hangi tarihte indirime açılacağı henüz resmî ağızlarca doğrulanmış değil. Ancak 2017’nin ilk aylarında gelmesi kuvvetle muhtemel gözüküyor.

CEVAP VER