Daha önce piyasaya sürülmüş ancak 8 Kasım 2016’da Steam’da resmi olarak satışına başlanmış oyunda, İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve alt yazı desteği sağlanırken Basitleştirilmiş Çince’ye arayüz ve alt yazı desteği sağlanıyor.

Minecraft tarzı bir oyun olduğunu söylesek yanlış olmaz ancak grafikleri tabii ki daha üstün bir şekilde tasarlanmış. Oyunda giydiğiniz kıyafete kadar her şeyin tasarımını yapabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra oyunda koloni kurabiliyor ve insanları birbirimize bağlayabiliyoruz.

Oyunda 2 adet mod var, bunlarda biri hikaye modu. Hikaye modunda önce sizi eğitimden geçiren bir robot ile karşılaşıyor ve sonrasında robotun verdiği 3 görevi yaparak ilerliyoruz. Eğitim modu bittiğinde gemi ile gezegene inmek için hareketleniyorsunuz fakat o da ne geminiz düşüyor. Yanınızdaki arkadaşınıza hem yardım ediyorsunuz hem de görevleri yapıyorsunuz.

planet-explorers2

Diğer mod ise Advenced modu. Bu modda malzemelerinizle dilediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Üstelik her eşyanın da tarifi bulunuyor. Üstelik hikaye modundan çok özgürce hareket edebiliyor ve oyunu keşfedebiliyorsunuz. Bulduğunuz yeni kaynaklar ile de yeni eşyalar yapabiliyorsunuz.

Örneğin öncelikle kaynak toplama gereçleri, sonrasında avlanma silahları ve en son olarak bomba-tüfek gibi silahlar üretiyorsunuz. Hatta öldürdüğünüz hayvanlardan giysi yapma imkanınız bile var.

Oyundaki para birimi de ilginç bir şekilde çok ilkel bir birim olan et. Aslına bakıldığında oyun içerisinde mantıklı gelen bu sistemle hem karnınız doyuyor hem de tek bir birim üzerinden alışveriş yapıyorsunuz.

CEVAP VER