Bu yazımızda genel olarak oyun kısayoluna tıkladıktan sonra başarılı bir oyun deneyimi yaşayamayan oyun tutkunlarına yardımcı olmaya çalışacağız.

OYUNLARDA OYUNUN ÇALIŞMAYI DURDURDUĞUNA YÖNELİK HATA

Bir oyunu oynarken oyunun çalışmayı durdurduğuna yönelik hata alıyorsanız, veya henüz oyun açılmadan böyle bir hata alıyorsanız bunun pek çok sebebi olabilir. Örneğin bilgisiyarınızın izinleri, virüs programı ile ilgili bir problem söz konusu olabilir. Yani uygulamanın doğru çalışmasını, bazı oyun dosyalarını tehdit olarak algılayıp sisteminiz bu uygulamayı sonlandırmış olabilir. Bir diğer olası durum ise bilgisayarınızın donanımsal özelliklerinin oyunu oynamak için yeterli olmamasıdır. Eğer donanımınız yeterli düzeyde değilse, özellikle de grafik kartı hususunda ciddi bir probleminiz varsa oyun kendini başlatmaz veya oyundan atar. Bunun sebebi sisteminizin oyunu oynayacak güce sahip olmamasıdır. Bu gibi durumlarda hangi oyunda hata alıyorsanız ilk olarak o oyunun sistem gereksinimlerinin neler olduğuna bir bakmalısınız. Sistem gereksinimleri karşılamıyorsa o zaman maalesef o bilgisayarla oyunu oynamanız pek mümkün gözükmüyor.

oyun

Son olarak bu gibi hatalarda işletim sisteminizin tüm driver yazılımlarının kurulu olduğuna ve güncel olduğuna emin olmalısınız. Aynı zamanda Directx sürümlerinin, Microsoft Visual C+ sürümlerinin bilgisayarınızda güncel bir biçimde kurulu olması gerekmektedir. Son olarak eğer oyunu korsan indirdiyseniz veya korsan olmasa bile iyi optimize edilmiş bir oyun değilse ve henüz daha tam güncellemelerden yararlanmadıysa da oyundan kaynaklı olarak bu tarz hatalar alabilirsiniz.

CEVAP VER