Psikolojik korku oyunlarıyla vakit geçirmeyi seviyorsanız,  oyunu mutlaka ilginiziçekecektir. Norveç’in Oslo şehrindeki Antagonist isimli bağımsız oyun stüdyosu tarafından geliştirilen bu yapım, Epsen adındaki oğlunu kaybeden genç ve bekar bir annenin başından geçenleri konu alıyor. Issız bir ormanda oğlunu aramaya başlayan annenin hikayesi, Norveç’in meşhur Nors mitolojisinden etkilenerek hazırlanmış.

tww6

Oyuna ilk başladığımızda anne ve oğlunun ormanlık alanda yürüdüklerini görüyoruz. Anne, oğul Espen’i eski iskelenin oralarda oynamaması için uyarıyor. Bu esnada oyuncunun bakış açısı ilk başta Espen’deyken daha sonra anneye geçiyor. Zaman zaman dış ses tarafından yönlendiriliyoruz. Etrafını keşfetmek isteyen Espen, kendisine okulda verilen bir ödevi tamamlamak için de dışarda dolaşmaya başlar. Gizemli bir yabancı Espen’i teknesine alır ve gölün karşı tarafına kaçırır. Oğlunu kaybeden anneyi yönlendiren oyuncu olarak sizin yapmanız gereken dondurucu soğukluktaki göle dalıp çocuğunuzun peşinden gitmek olacaktır.

Evet, Through the Woods oyununun başlangıcı kabaca bu şekilde. Çocuğunuzu ararken kendinizi terk edilmiş bir ormanın en ürkütücü ve izbe yerlerine sokacak, girdiğiniz orman kulübelerinde Nors mitolojisinin önemli öğelerinde Ragnarok isimli troller hakkında kitapları okurken bulacaksınız. Köylülerin çocuklarını çalan Yaşlı Erik’in hikayesi içinizi ürpertecek.

Güneş battıktan sonra oyun daha da korkunç bir hal alıyor. Oğlunuzu aradığınız bu terk edilmiş köy, korkutucu sesler çıkartan gizemli yaratıklarla dolu. Açtığınız kapıların ve yatakların ardında çürüyerek ölmüş insan iskeletleri sizi bekliyor.

CEVAP VER