Yılbaşı gecesi en çok indirilen oyunlar listesinin başını çeken : Infinite Warfare, yapımcısı Activision‘un kasasını doldurdu. Bugün ise haberlere yansıyan yeni bir gelişme, tüm Call of Duty oyuncularını heyecanlandırdı. Buna göre uzun süredir yeni yapımı çıkmayan Modern Warfare serisi, önümüzdeki yıl yeni bir oyunla kaldığı yerden yoluna devam edecek.

Bir sonraki Call of Duty oyununun Moder Warfare 4 olacağına yönelik iddia, oyun endüstrisiyle ilgili analiz çalışmaları yürüten Wedbush Securities firmasından Michael Pachter‘den geldi. Her ne kadar çok satmış olsa da, hayranları büyük hayal kırıklığına uğratan uzay odaklı Infinite Warfare‘in sevilmediğini belirten Pachter, Activision‘un rotayı Modern Warfare serisine kıracağı tespitinde bulundu.

2015’te tanıtılan Black Ops’a kıyasla Kasım ayında Infinite Warfare’in satışları yüzde 50 düşüş göstermişti. Keza Call of Duty’nin en büyük rakibi Battlefield’in yeni oyunu da Infinite Warfare‘i sollamayı başarmıştı. Hal böyle olunca eski günlerine dönmenin hayalini kuran Call of Duty ekibi, çıkış yolunu ‘te bulmuşa benziyorlar.

Bilindiği üzere 3 yıldan beri yeni bir Modern Warfare oyunu gelmiş değil. Geliştirici firma Sledgehammer, 2017’de satışa çıkacak olan Call of Duty oyunu için çalışmalara başladı. Ancak oyunun başlığı ve ne zaman indirilebilir hale geleceği henüz açıklanmış değil. 2017’nin ikinci yarısından itibaren Modern Warfare 4‘le ilgili daha çok haber duyabiliriz.

CEVAP VER