: Wild Hunt oyununu Steam‘den satın alan veya yasa dışı yollarla temin eden kullanıcılar, zaman zaman kurulum başarıyla tamamlanmış olsa da oyunu başlatmak istediklerinde yla karşılaşabiliyor. Oyunun açılmamasına sebep olan ve hayli de can sıkan bu hatayı ortadan kaldırmak ise sandığınızdan çok daha basit. Hazırsanız, bunu nasıl yapabileceğinizden bahsedelim.

C++ ve .NET framework güncellemesi yapın

0xc000007b hatası genelde bilgisayarlarda C++ ve .NET framework yazılımının yüklü olmamasından kaynaklanır. Ya bu yazılım bilgisayarda hiç yoktur, ya da eski sürümü yüklüdür. Dolayısıyla yapılması gereken temiz bir kurulumla C++ ve .NET framework’ü yeniden kurmaktır.

Microsoft’un geliştirdiği .NET Framework 4’ü indirmek için buraya tıklayınız.

Visual C++ kaynak yazılımı içinse bu adrese tıklamanız yeterli.

Çare olmadıysa…

Ancak bu adım da sorununuzun çözülmesine yardımcı olmadıysa, başvurabileceğiniz başka bir yöntem mevcut.

  • Bilgisayarınız üzerinden C:\Steam\The Witcher 3 Wild Hunt\__redist klasörünü açın. (ya da The Witcher 3 hangi klasöre kuruluysa onun içindeki __redist klasörüne girin)
  • Burada MSVC2012_x64 diye bir alt klasör göreceksiniz. Bu klasördeki vcredist_x64.exe dosyasına çift tıklayıp çalıştırın ve kurulumunuzu tamir edin.
  • Bu adımdan sonra ise DirectX klasörünü açarak DXSETUP.exe dosyasını bulun. Kurulum dosyasını çalıştırdığınız andan itibaren DirectX’i yeniden yüklemiş olacaksınız.

Hepsi bu kadar. Artık siz de The Witcher 3: Wild Hunt oynamanın keyfini hiçbir sorunla karşılaşmadan yaşayabilirsiniz.

CEVAP VER