31 Ekim 2016’da çıkışını gerçekleştiren Remasted oyunumuz, haliyle The Ship oyunun bire bir aynısı fakat grafikleri gerçekten olağanüstü derecede gelişmiş. Bir remasted oyunundan bu derece bir gelişme görmeyeli uzun zaman oluyor doğrusu. Eğer The Ship oyununu takip etmiyorsanız ve beraber oynayacağınız bir arkadaşınız yoksa almanız pek mantıklı bir hareket olmayacaktır. Oyunu yaklaşık 2 saat inceleme fırsatım oldu ve hiçbir hataya rastlayamadım. Ancak arka plan sesinin anlık değişimleri biraz sekteye uğramış, o an değişmesi gereken ses 1-2 saniye sonra değişiyor. Eğer bunu hatadan sayabilirsek evet bir hata var diyebiliriz.

Ayrıca oyunun kendisi zaten harika bir oyun ancak bu sürümü gelişen grafikleri ile biraz pahalı ve online oyuncu sayısı az.

the-ship-remasted2

Gelişen grafiklere rağmen oyundaki güneşi Minecraft oyunundaki grafiklere benzettim doğrusu. Çok gerçekçi durmuyor açıkçası ve gece olduğunda yıldızlar birbiriyle çok orantısız diyebiliriz.

Oyun şuanda Steam’da 31 TL ile satışta ve İngilizce olarak arayüz ve seslendirme desteği bulunuyor. Türkçe ise oyunda desteklenmiyor. Bunun haricinde gelen yeni güncelleme ile oyundaki çevrimiçi botlarda arttırıldı. Windows için istenilen sistem özellikleri ise Windows 7 veya üstü bir işletim sistemine sahip olmanızın yanı sıra 4 GB Ram ile neredeyse herkesin oynayabileceği bir oyun konumunda. Mac Os X’da da aynı özellikleri görüyoruz ve işletim sistemi Mavericks 10.9 ve üstü olması gerekiyor.

CEVAP VER