Microsoft tarafından geliştirilen yeni nesil oyun konsolu ’ya dair yeni detaylar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Bugüne kadar üretilen en güçlü oyun konsolu olması planlanan Scorpio, oyunculara gerçek 4K deneyimini yaşatmayı başaracak.

’un başındaki isim Phil Spencer, LevelUp.Com isimli siteye verdiği röportajda Scorpio’nun ’ten daha pahalı olacağını doğruladı. Spencer şunları söyledi:

“Scorpio premium bir oyun konsolu olacak. Xbox One S’ten de daha pahalı olacak. İşin aslı biz de konsolun donanımını fiyatına göre en üst seviyede tutmaya çalışıyoruz. Henüz bir rakam belirlemiş değilim ama Scorpio’nun müşteri beklentilerini kesinlikle karşılayacağını ve fiyatının hakkını vereceğini söyleyebilirim.”

Scorpio’nin çıkmasıyla birlikte Xbox One S’in durumu ne olacak? Spencer’in açıklamasına bakılırsa One S, Scorpio’nun raflardaki yerini almasının ardından Microsoft’un en makul fiyatlı oyun konsolu haline gelecek. Ayrıca şirket, 2017 yılının sonbaharında çıkması planlanan Scorpio’nun ardından One S fiyatlarında ciddi bir indirime de gidebilir.

Hem Sony, hem de Microsoft oyun konsollarını daha geniş kitlelere ulaştırmak için stratejilerinde radikal değişiklikler yapmaya başladı. Hemen her sene yeni oyun konsolu tanıtmaktansa var olan konsolları kısa bir zaman dilimi içinde yenilemeyi tercih eden şirketler, böylece ürettikleri konsolları iki sürüme ayırmayı da başarıyorlar: Normal ve premium (lüks) model.

Xbox One S’in 500 GB’lık modeli yurtdışında 299$’dan satılıyor. 2 TB’lık sürümünün ise 399$’lık bir etiketi var.

CEVAP VER