Çok değil, yeni iPhone 7’nin tanıtıldığı 7 Eylül tarihinde Apple’ın CEO’su Tim Cook’la aynı sahneyi başlayan ’nun başındaki isim Shigeru Miyamoto; lansmanda yaptığı konuşmada iPhone için yeni oyunlar çıkarmaya devam edeceklerini duyurmuştu. İlk kez resmî olarak Mario oyununun iPhone, iPad ve iPod Touch modelleri için üretileceğini müjdeleyen Miyamoto; aradan geçen 2 aylık sürenin ardından uygulamayı hazır hale getirmeyi başardı.

Evet, takvim yaprakları 15 Aralık’ı gösterdiğinde iOS kullanıcıları ilk kez resmî Mario oyununu indirebilecekler.

Nintendo tarafından yapılan açıklamaya göre isimli bu oyun ücretsiz olarak indirilebilecek. Ancak ücretsiz sürümde oyunculara yalnızca 3 farklı moda kısıtlı erişim izni tanımlanacak. Eğer 9.99$ ücret ödemeyi tercih ederek tam sürümü satın alırsanız, bahsi geçen 3 oyun modunu sınırsız kullanabileceksiniz.

Run, mobil cihazlar hedef alınarak geliştirilen ilk Bros. oyunu olma özelliğine sahip” diyen Nintendo yetkilileri, “Bu muhteşem oyunda Mario sonsuzluğa doğru koşuyor. Karşısına çıkan nesnelerin üzerinden Mario’yu zıplatabilir, düşmanlardan kaçınabilir, mümkün mertebe altınları toplamaya çalışarak birbirinden şık akrobatik hareketler yapabilirsiniz” diyerek de oyunun nasıl oynandığını izah etti.

iOS 8 ve üstü sürümlerle uyumlu çalışması planlanan Super Mario Run oyunu 15 Aralık tarihinde 151 ülkede yayına girecek. Android sürümü içinse henüz resmî görevliler tarafından bir açıklama yapılmış değil, ancak kısa süre içinde iOS’tan sonra Android’e gelmesi de beklentiler arasında yer alıyor.

CEVAP VER