28 Eylül 2015’de çıkışını gerçekleştiren ve halen korku oyunu sevenlerin tercihi olan 123 Slaughter Me Street, şuan Steam’da yalnızca 15 liraya satışta.

Oyun gerçekten diğer korku oyunlardan ilginç tarafları ile yeteri kadar ayrılıyor. Karakterlerin tasarımları oldukça güzel hatta Greeter benim favori karakterim oldu diyebilirim. Oyunun içindeki hikayenin içinde de gizlenmiş bir hikaye var yani “rüya içinde rüya” paradoksu ile örtüşebilen bir oyun olma özelliği taşımakla birlikte herhangi bir bölümü tamamladığınızda çalan şarkı gerçekten harika. Oyun mekaniği oldukça basit ve kolay, ayrıca beni ciddi anlamda korkutan oyunlardan biri oldu.

123-slaughter-me-street2

Dediğim gibi oyun mekaniği basit ve kolay ancak kontrolleri değiştiremiyorsunuz veya hangi tuşun hangi işe yaradığını ancak deneyerek öğrenebiliyorsunuz ve bu gerçekten çok can sıkıcı olmuş. Ayrıca bazı bölümlerde serbest iken bazı bölümlerde sağa sola bakmak kısıtlanıyor ve yine bu da sinir bozucu bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Oyun genel olarak korku oyunu severlerin sıkılmadan ve rahatlıkça oynayabileceği bir oyun ki bu saydığım detaylar gözardı edilebilirse.. Bana göre fiyatı da piyasanın gerçekten altında ve indirim zamanı beklenmeden direkt olarak alınabilir.

Bunun yanı sıra oyunculara kısmi bir şekilde gamepad desteği de sunulurkan, oyunda sadece İngilizce dil desteği sunulmuş. İngilizce arayüz, seslendirme ve altyazı destekleri bulunuyor.

CEVAP VER