Muhteşem bir atmosfere sahip olan macera oyunu ’a ait yeni bir video, PlayStation’un resmî Youtube hesabından paylaşıldı. Tam 9 yıldır yapımı süren ve Aralık ayında resmen satışa sunulması beklenen oyunun gerçekten büyüleyici grafiklere sahip olması bekleniyor. Aşağıda yer alan tanıtım videosu her ne kadar oyun içinden alınmamış olsa da, oyuncuları bekleyen senaryo ve grafik kalitesi hakkında önemli ipuçlarını barındırıyor.

Vücudu dövmeli küçük bir çocuk, kediyle kuş karışımı boynuzlu bir yaratıkla buluşuyor. Kendisini kovalayan nöbetçilerden kaçmayı kurtaran çocuk, videonun sonunda yaratığı okşamaya çalışıyor.

Her ikisi de yalçın kayalıklara inşa edilen bir kayada tutsak olan karakterler, zincirlerini kırarak kendilerini özgür kıldıktan sonra beraber hareket etmeye başlıyorlar.

PlayStation 4 için geliştirilen oyunun tanıtım videosundan anlayabildiklerimiz şimdilik bunlarla sınırlı. 21 Kasım tarihinde paylaşılan video, o günden beri 610 binden fazla izlenme aldı. Aslında yalnızca bu veri bile The Last Guardian’ın (Son Koruyucu) ne kadar merakla beklendiğini gözler önüne seriyor.

the-last-guardian-2

Geliştirici kadrosunda ünlü oyun yapımcısı Fumito Ueda’nın bulunduğu The Last Guardian oyunu, tıpkı Shadow of the Colossus’ta olduğu gibi başarılı satış rakamlarını elde etmeye hazırlanıyor.

12 Kasım tarihinde oyun içinden 35 dakikalık bir video da PlayStation hesabı tarafından paylaşılmıştı. Gizemli bir ortamda, birbirinden garip yaratıklarla mücadele vererek tutsak bulunduğu kaleden kaçmaya çalışan minik karakteri oynamak isteyenler, Aralık ayını beklemeye devam edecekler.

CEVAP VER