Bugüne kadar tanıtılan tüm oyun konsollarından farklı olarak mobil oyun deneyimini müşterilerine sunmaya hazırlanan , ismini verdiği modelin tanıtım videosunu bundan birkaç ay önce görücüye çıkarmıştı. Fiyatı, çıkış tarihi ve teknik özelliklerine dair resmî bir açıklamanın yapılmadığı Nintendo ’e dair yeni detaylara ulaşıldı.

Sony PS4 ve Xbox’un Project Scorpio’suna dişli bir rakip olmaya hazırlanan Nintendo Switch’in önümüzdeki sene Mart ayı içinde tanıtılması planlanıyor.

İngiltere merkezli Gameseek isimli oyun satış firması, Nintendo Switch’in ön sipariş sayfasını oluşturdu. 198,5 £ ücret ödeyen ziyaretçiler Switch’i satın almak için sıraya girebiliyorlar. Bu rakam TL’ye çevrildiğinde 840 liraya tekabül ediyor. Gayet makul bir fiyat olduğu söylenebilir. Ancak Türkiye’de satışa çıktığında vergiler de bu fiyata ekleneceğinden 1000 lirayı bulması işten bile değil.

Peki, Nintendo Switch’in fiyatı satışa çıkana kadar artarsa ne olacak?

GameSeek isimli site ön sipariş fiyatını garanti ettiğini belirterek bu soruyu şöyle cevaplıyor: Sağlamış olduğumuz garanti sayesinde Switch’i şimdiden sipariş ederseniz, oluşması muhtemel fiyat farklarından etkilenmezsiniz.

Çıkış tarihi de paylaşıldı

Nintendo Switch’in ön sipariş sayfasında çıkış tarihi bilgisine de yer verildi. Buna göre Gameseek, 17 Mart 2017 tarihinde siparişleri müşterilerine ulaştırmaya başlayacak. Ancak bu tarihin üretici kaynaklı ertelemelerden dolayı değişebileceği uyarısı da yapılmış.

Çeşitli teknik özelliklere göre farklı sürümlere sahip olması beklenen Switch, daha ucuz veya pahalı modellerle de müşterilerin karşısına çıkabilir.

CEVAP VER