EA Games’in PES 17’den daha çok oynanan ve gelişmiş özellikleriyle dikkat çeken FIFA 17 oyunu, bu hafta sonuna özel ücretsiz olarak indirilebilecek. PS4 veya Xbox One oyun konsollarına özel olan bu fırsatı kaçırmak istemiyorsanız, hafta sonu bir yere ayrılmayın!

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz FIFA 17 oyunu, sanılanın aksine kısıtlı (trial) sürüm olmayacak. Normal FIFA 17’de olan tüm fonksiyonları çalıştırabileceksiniz. Buna yeni senaryo modu olan The Journey, Ultimate Team, kariyer modu ve daha nicesi dahil. Ancak yine de bazı kısıtlamalar var tabii. Dilerseniz biraz onlardan bahsedelim.

Eğer Xbox One üzerinde EA Access abonesiyseniz ve oyun henüz resmî olarak çıkmadan önce ilk kez oynama fırsatını elde etmişseniz, bu fırsattan yararlanabilmeniz mümkün değil. Ek olarak The Journey modunun yalnızca kısıtlı bir bölümü erişime açık olacak. Ancak diğer modları kesinlikle hiçbir kısıtlamaya maruz kalmadan dilediğiniz gibi oynayabileceksiniz.

Bir diğer ve en önemli kısıtlama ise oyunu Xbox One üzerinde yalnızca 10 saat kadar oynayabileceğiniz yönünde. Ancak EA Games, bu kısıtlamanın PS4’te de geçerli olup olmadığına dair bir açıklama yapmadı.

Perşembe akşamından başlayıp Pazar gecesine dek sürecek olan bu fırsatı yakalamak için hafta sonu oyun konsolunuzun başında beklemeniz tavsiye edilir. Yaşanabilecek yoğunluktan dolayı oyun mağazaları çökerse üzülebilirsiniz. Kısıtlı özelliklere sahip olsa da FIFA 17’yi en azından denemek için bile bu fırsat mutlaka değerlendirilmeli.