EA tarafından geliştirilen ve Steam’in en dişli rakipleri arasında yer alan oyun mağazası , yeni bir güncellemeyle birlikte çeşitli özellikleri oyuncuların kullanımına açtı. Hemen her oyun mağazasında olması gereken iki temel özellik artık ’de de mevcut.

2011’de çıkarılan Battlefield 3’le birlikte EA tarafından üretilen tüm oyunlar için Origin kullanımı şart koşulmuştu. Bu tarihten beri birçok Origin kullanıcısı, Steam’e kıyasla en temel özelliklerden bile yoksun olan mağazanın güncellenmesi taleplerini sürekli dile getiriyorlardı. Bugün gelinen noktada Origin köklü bir değişiklik yaparak oyuncuların istekleri doğrultusunda yenilikleri yayına verdi.

Bahsi geçen yeniliklerden birisi, istek listesi özelliği oldu. Buna göre artık satın almak istediğiniz oyunları istek listenize ekleyebilmeniz artık mümkün. Bir diğer özellik ise, oyunları ve DLC’leri arkadaşlarınıza hediye etme imkânı.

Mağazadaki birçok oyunun indirime girdiği Black Friday (Kara Cuma) döneminde bu yeniliklerin Origin’e geç de olsa eklenmesi, kullanıcılar tarafından gayet olumlu karşılandı.

Ancak Origin’de başkalarına oyun hediye ederken farkında olmanız gereken bazı kısıtlamalar mevcut. Örneğin yalnızca halihazırda yayınlanmış oyunları arkadaşlarınıza hediye edebiliyorsunuz. Ön sipariş vermişseniz, DLC veya normal oyun dahi olsa bu ürünleri hediye edebilmeniz mümkün değil. Son olarak da yalnızca EA tarafından çıkarılan oyunlar hediye edilebilir olarak listeleniyor. Başka üreticilerin oyunlarını hediye edebilmeniz mümkün değil.

 

Her ne kadar bazı kısıtlamalar var olsa da, Origin’in nihayet yenilenmiş olması kesinlikle olumlu bir gelişme.

CEVAP VER