Yeni bir inceleme yazısı ile daha karşınızdayız. Bu kez son çıkan ünlü oyunlardan The Last Guardian’ı masaya yatırıyoruz.

BÜYÜK DOSTLUK !

The Last Guardian oyununda devasa bir yaratığın, bir çocuk ile kuduğu müthiş dostluğa şahit oluyoruz. Kanatları olan, köpeğe ve kuşa benzeyen devasa bir canavar olan Triko, oyunda yönettiğimiz karakter ile beraber pek çok zorluğun üstesinden beraber gelmeye çalışacaktır.

the lastof

HİKAYE

Oyun aslında hikaye olarak çok güçlü bir hikayeye sahip değil ancak kesinlikle çok farklı bir konuya sahip olduğunu ve diğer oyunlardan ayrılan çok fazla özgün unsurunun olduğunu söyleyebiliriz. Sadece oyunun hikayesi zaman zaman karakterimizin büyümüş halinin anlattıkları sayesinde anlaşılabiliyor ancak yinede özellikle oyunun başlarındaysanız hikaye hakkında tam olarak bir bilgi sahibi olmanız mümkün değil. Sadece bulmacaları çözerek ilerlemeye çalışıyorsunuz.

OYNANIŞ

Oyun başarılı bir oynanışa sahip ancak bazen ciddi derecede oynanış problemleriyle karşılaşıyoruz. Oyun hataları özellikle canavarımız bir şey yapacakken çok beliriyor. Bazen yolumuza devam etmek için canavarımızın bir noktaya sıçraması gerekiyor ancak bazen hemen sıçrarken bazen çok uzun süre beklemek zorunda kalıyoruz ve bu da biraz sıkılmanıza yol açabilir.

GRAFİKLER

Oyunun çok gerçekçi grafikleri olmasada kendisine has havasını gayet iyi yansıtan, kaliteli grafiklere sahip olduğunu, özellikle canavarımızın harika gözüktüğünü söyleyebiliriz.

GENEL DEĞERLENDİRME

PUAN 8.1

Özellikle farklı tarz oyunlar tatmak istiyorsanız ve hayvanları, bulmacaları seviyorsanız muhakkak oynamalısınız.

 

CEVAP VER