17 Kasım 2016’da çıkarılan oyun beklenende fazla ilgi görerek rekor satış rakamlarına ulaşmayı başardı. Oyunda Basitleştirilmiş Çince ve Geleneksel Çince’ye arayüz, seslendirme ve altyazı desteği sağlanırken, İngilizce diline arayüz ve alt yazı desteği sağlanıyor. Türkçe de dahil olmak üzere diğer dillere bir dil desteği sağlanmıyor. Oboromuramasa, The Stanley Parable ve Pony Island oyunlarının tümünden birer parça alarak bir araya getirdiğinizi düşünün. İşte ortaya ICEY oyunu çıkıyor. Elbette oyun içerisindeki savaş Oboromuramasa oyunundaki kadar akıcı değil ancak ICEY saydığım bu oyunları harmanlayarak özü gerçekten sağlam olan bir oyun olarak meydana getirilmiş.

icey2

Genel olarak oyunun çok kısa olduğunu belirtmekte fayda var çünkü değişik senaryoları denememe rağmen -ki bence oyun içindeki tüm senaryoları denedim, atladığımı düşünmüyorum- 6 saatlik gibi bir sürede oyunu tamamiyle bitirdim. Oyun tam anlamıyla doğrusal bir oyun fakat buna rağmen oldukça iyi, eğlenceli bir oyun.

ICEY için harikulade, muhteşem, tam bir başyapıt gibi ifadeleri kullanamasak da Çin oyunlarının belki de zirvesi diyebiliriz. Çinliler, muazzam şekilde yaptığı her oyunu hatasız sunuyorlar demeliyim. Çünkü bu zamana kadar Çin yapımcılardan çıkan hatalı bir oyun görmedim. Bununla birlikte Çin oyunlarının da artık piyasada ses getireceğini düşünmekteyim. Eğer maddi bir sıkıntınız yoksa kısa olmasına rağmen bu oyunu satın almanızı öneriyorum. Tüm bu özelliklerle birlikte ICEY, tavsiye edebileceğim oyunlardan biri olarak listede yerini aldı.

CEVAP VER