Nintendo’nun merakla beklenen yeni oyun konsolu Switch resmen tanıtıldı! Bugüne kadar sürekli olarak sızıntı ve dedikodu kaynaklı haberlerini yaptığımız ’in ne zaman satışa sunulacağı, ne gibi donanım özelliklerine sahip olacağı hakkında şirket tarafından bilgilendirme yapıldı.

Buna göre Nintendo Switch, dünya genelinde 3 Mart 2017 tarihinde satışa çıkacak ve 299.99$ ücrete sahip olacak. Sırasıyla ABD, Japonya ve büyük Avrupa ülkelerinde mağaza raflarını süsleyecek olan konsol, Hong Kong gibi ülkelerle birlikte dünyanın geri kalanına da ulaştırılacak. Japonya’da ön siparişler 21 Ocak tarihinden itibaren başlayacak.

Bölgeler arasındaki sınırlar kaldırılıyor

İşin en güzel yanı, Nintendo Switch’le birlikte bölgesel sınırlamalar kaldırılıyor. Bu sayede evrensel bir oyuncu platformu kurulmuş olacak. 8’e kadar Switch konsolu birbirine bağlanarak aynı anda oyun oynanabilecek.

Two-versions

Nintendo yöneticilerinin gerçekleştirdiği sunumda donanım özelliklerine de temas edildi. Switch’in TV ile bağlantısını kestikten sonra mobil haldeyken 2.5 ila 6 saat aralığında oyun oynayabilmeniz mümkün olacak. Konsolu şarj ederken de oyun oynanabilecek. 32 GB dahili hafıza, 6.2 inçlik kapasitif dokunmatik ekran ve 1280 x 720 çözünürlük de Switch’in diğer özellikleri arasında yer alıyor.

Eğer 32 GB’lık dahili hafıza yetmezse microSDXC kart girişini kullanarak depolama alanını artırabilmeniz de mümkün.

3 Mart’taki çıkışın ardından Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi merakla beklenen oyunlar da müşterilerin beğenisine sunulacak. İlerleyen günlerde ise  Dragon Quest, Fire Emblem Warriors, Splatoon 2, Shin Megami Tensei ve Elder Scrolls: Skyrim oyunları da Switch’e uyarlanacak.

CEVAP VER