Geçtiğimiz yıl Aralık ayının 5’inde tanıtılan ve şuan için yalnızca PC platformunda oynanabilen oyunu Gaming Corps AB stüdyosu tarafından geliştirildi. Dağıtıcılığını Microids’in yaptığı oyun apokaliptik bir dünyada geçiyor.

ss_060fa44113efffbfd786f344403349fb7e745d4e

İklim değişikliği inanılmaz bir hızla etkisini göstermiş ve dünyanın dengesi bozulmuştur. Doğal afetlerin yanı sıra ülkeler arasında meydana gelen nükleer savaşlar da gezegenimizi yaşanmaz bir hale getirmiştir. Bu gidişe bir dur demek ve insanlık medeniyetini yeniden inşa etmek için Ark Programı başlatılır. Program dahilinde de dünyanın yüzlerce metre altında yeni bir şehir kurulur. Bu şehirde yaşayan 4 bin insan dünyanın geleceğini sil baştan kuracaktır.

İlginç bir hikayeden oluşan, sıkı bir oyun

İşte The Descendant oyununun senaryosu kısaca böyle. Hikaye tarzı devam eden senaryoda sürekli olarak size olayları anlatan bir dış ses eşlik ediyor. Mia Howard ve Donald Freeman isimli iki farklı karakteri yönlendirmeniz gerekiyor.

ss_fa628bf0d10c162796d293ef6ff275a6f94900f9

Oyunda karakterleri yönlendirirken karşınıza çıkan zorlu bulmacaları da birer birer çözmeniz gerekiyor. Daha önce yayınlanan The Walking Dead ve Life Is Strange gibi oyunlarda sıklıkla karşılaştığımız “oyunun yapısını tercihlere göre değiştirme” özelliği The Descendant’ta da etkisini gösteriyor. Kısacası sinema filmi izler gibi oynayabileceğiniz harika bir oyun karşımızda.

Bölümleri ilerledikçe daha da zor bir hal alan oyunu başarıyla bitirmeniz uzun biraz sürebilir. Ancak kesinlikle harcadığınız zamana değecek, buna emin olabilirsiniz.

CEVAP VER