oyununun Steam sayfasını ziyaret ettiyseniz dünyanın farklı ülkelerinden yüzlerce mod geliştiricisinin birbirinden güzel haritalar, skinler ve çeşitli modlar ürettiğini mutlaka fark etmişsinizdir. Ancak ne yazık ki CS:GO’yu çok daha kullanışlı hale getiren bu modları tasarlayan bağımsız geliştiriciler şuan için para kazanamıyor. Günler, haftalar süren emeğin karşılığını alamayan mod geliştiricileri için iyi haber Valve’den geldi.

GameRevolution isimli siteye röportaj veren Erik Johnson isimli yetkili, Valve’nin gelecekte Steam’den mod satışına başlayacağını ve başarılı geliştiricilerin çalışmalarından dolayı ödüllendirileceğini açıkladı. Buna göre yakın tarihte oyuncular ücretli modları satın alabilecek, Steam de bu satışlardan elde edilen gelirden komisyon alarak geliştiricilerin para kazanmasına imkân tanıyacak.

Yapışkanlar, silah skinleri ve daha birçok farklı özelleştirme aracını oyuncular satın alabilecek. Böylece kendilerini oyun içinde daha iyi ifade etme fırsatını da elde etmiş olacaklar.

Classic Offensive’den sonra gündeme gelmişti

Ünlü bölüm tasarımcısı Ido Magal, Classic Offensive ismini verdiği bir CS:GO modunu geliştirmek için çalışmalarını hala daha sürdürüyor. Bir döneme damgasını vuran CS 1.6 oyununun tüm dinamiklerini CS:GO’ya uyarlayan Magal’ın maddi imkânsızlıklardan dolayı projeyi bitirememesi tepkilere yol açmıştı. Steam’e çağrıda bulunan oyuncular, Magal’a maddi destek verilmesini ve bölüm satışından para kazanma imkanının tanınmasını istemişti.

Neyse ki artık bu sorun ortadan kalkıyor ve kısa süre içinde mod geliştiricileri için para kazanma devri başlıyor.

CEVAP VER