FPS tarzı hayatta kalma oyunları arasında kendine önemli bir yer edinen The Culling oyunu, 16 kişilik takımlar halinde çevrim içi olarak da oynanabiliyor. Oyuncular topladıkları ana malzemelerden yeni eşyalar üreterek hayatta kalmaya ve rakiplerini teker teker saf dışı bırakarak bölüm sonuna kadar ölmemeye çalışıyor. Bunun için oyunculardan topladıkları eşyalarla tuzak kurmaları isteniyor. Sergiledikleri performansa göre oyuncular bölüm sonunda bazı ödülleri elde etmeye hak kazanıyor.

Bazı bilgisayarlarda optimizasyon sorunları halen daha devam eden The Culling oyunu, zaman zaman bazı hatalara ve çökmelere de maruz kalabiliyor. Bu gibi durumlarla muhtemelen sıkça karşılaşmayacak olsanız da, çözümlerine göz atmanızda fayda olabilir.

Tanıtım videoları nasıl atlanır?

The Culling’de gösterilen uzun tanıtım (intro) filmlerini geçmek için yapmanız gerekenler çok basit.

  • C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\TheCulling\Victory\Content\Movies klasörünü açın ve ‘LoadingScreen.mp4’ dosyasının ismini başka bir şey yapın. Örneğin ‘LoadingScreen1.mp4′ yapabilirsiniz.

Düşük FPS sorunu nasıl çözülür?

  • C:\Users\kullanıcı adınız\AppData\Local\Victory\Saved\Config\WindowsNoEditor\GameUserSettings.cfg dosyasına ulaşın ve not defteriyle açın. Dosya gizli olabileceğinden gizli klasörleri gösterme seçeneğinin aktif olduğuna emin olun. Dosyayı açtıktan sonra aşağıdaki değerlerin karşılığına rakamla sıfır (0) yazın.
  • sg.AntiAliasingQuality=
    sg.ShadowQuality=
    sg.PostProcessQuality=

Genel hatalar

  • Steam bağlantı sorunu yaşarsanız internetinizin çalışır durumda olduğundan emin olun.
  • Oyun birden hata verip çökerse tüm driverlerinizin güncel olup olmadığını kontrol edin. Bunun için driverlerin güncelliğini kontrol eden Driver Scanner isimli uygulamadan faydalanabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER