Uzakdoğulu üreticisi ’nun geliştirdiği  modelinin üretimi bu hafta sonlanıyor.

Elektronik eğlence sistemleri üzerine uzun yıllardır ürünler geliştiren Nintendo, yeni oyun konsolu Switch’i tanıtmasının ardından Wii U’nun üretimine son verme kararı aldı. Her ne kadar ülkemizde pek bilinmiyor olsa da, yurtdışında hayli popüler olan Wii U’nun üretimine son verilmesi Nintendo fanlarını üzmüşe benziyor. Ancak 4 senedir üretilen modelin yerini Switch’e bırakması için böyle bir kararın alınması kaçınılmazdı.

Wii’de olanın aksine hareket kontrol sistemi bulunmayan Wii U, Switch’te olduğu gibi dokunmatik bir ekrana sahipti. Tıpkı bir tablet gibi kullanılan bu konsolda geleneksel Nintendo oyunlarını oynayabilmek mümkündü. Yüksek satış rakamlarına ulaşan ve kült haline gelen bu oyunlar arasında ‘Splatoon’, ‘Super Smash Bros’, ‘Mario Kart 8’ ve gibi yapımlar bulunuyordu. Oyuncuların kendi Mario bölümlerini oluşturabilmelerini sağlayan ‘Super Mario Maker’ ise çokça sevilen bir diğer Wii U oyunuydu.

Wii U kullanıcılarına ne olacak?

Merak etmeyin, şuan için yalnızca yeni Wii U’ların üretimi durduruldu. Halihazırda Wii U sahibi olan kullanıcılar bazı yeni oyunları almaya devam edecekler.  ‘World to the West’ ve ‘Legend of Zelda: Breath of the Wild’ bunlardan bazıları.

 

Tahtını Switch’e bırakıyor

Nintendo sıradışı oyun konsolu modelini Ekim ayında tanıtmıştı. Yanınızda taşıyabileceğiniz, arkadaşlarınızla birlikte aynı anda oyun oynayabileceğiniz, 720p çözünürlük destekleyen dokunmatik ekranlı konsolun 2017’nin Mart ayında satışa sunulması bekleniyor.

CEVAP VER