14 Aralık 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyunda İngilizce ve Rusça’ya arayüz, seslendirme ve alt yazı olarak tam destek sağlanırken, Fransızca, Almanca, İspanyolca dillerine arayüz ve alt yazı desteği sağlanıyor. Türkçe ise oyunda maalesef desteklenmiyor.

Anılarınızı trajik bir saldırıda kaybettiyseniz ne yapacaksınız? Eğer tek kurtulan olursan, anılarını nasıl çabucak geri getirebilirsin? Şunu söyleyerek başlayalım: Bu şimdiye kadar elimi ele aldığım en cilalı / görsel olarak çekici indie oyundur. Ancak Steam hesabım üzerinde satın aldığım ve oynadığım 1515. oyun bu olduğu için tabii ki bu gösterişe kanmadım. Saldırıya uğradıktan sonra Memority Hospital’ın yakınında bulunan birisi olarak oynuyorsunuz. Kötü haber, ne olduğunu hatırlayamıyorsun. Bilinen tek bilgi, deneysel uyuşturucu Rammex’i çalmak için başarılı olan saldırı, bütün işçileri ve hastaları öldürüyor. (Tabii ki biz hariç)

, çözmek için çok ilginç bir gizemli hikayeye sahip bir macera / dedektif oyun türüdür. Anılarınızı anımsamayan, anılarınızı yaşatmak ve masumiyetinizi kanıtlamak için deneysel bir ilaç kullanmaya zorlandığı bir ortamda oynuyorsunuz. Oyunu yaklaşık olarak 1.5 saatte bitirdim ancak en iyi şekilde bitirmek ve tüm kilitleri açmak için tekrar başa döndüm. Bu kez oyunu bitirmem toplam olarak 7 saatimi aldı.

Oyun gerçekten ilginç, sesler biraz daha iyi olabilirdi, ancak bu konuda şikayetçi değilim. Bulmacalar oldukça ilginç ve kesinlikle düşündürüyor. Atmosfer oldukça iyi bir şekilde ayarlanmış. Her şeyden önce, oyunu satın almadan önce gereksinimleri kontrol ettim ve hatta donanımımın oyunu en az orta düzeyde herhangi bir fps kaybı olmadan çalıştırması gerekiyordu. Ancak görünüşe göre gereksinimler beklentileri karşılamadı (dürüst olmak gerekirse, gereksinimlerin çok düşük olduğu konusunda oldukça şaşırdım). Ancak oyun yükleme ekranında sürekli olarak çöktü. Umutsuzca denedikten hemen hemen yarım saat sonra oyuna girebildim ancak bu sefer de fps kaybı yaşadım.

Oyunu 30-40 fps ile oynadım. Ancak bu benim için bir sorun olmadı. Oyunu ilk çıktığı zamanlarda satın almış ve oynamıştım, daha sonra YALNIZCA bu çökme sorununun update ile çözüldüğünü gördüm. Ancak oyun şuan bile beta versiyonunda olmalıydı, tam versiyonunda değil. Oyun oldukça ucuz ve bu tarz oyunları sevenler için risk almaya değer diyebiliriz. Şuanda indirimsiz bir şekilde 10 TL ile oyun Steam’da bulunuyor.

Oyun, Unreal motoru kullanıyor ve bunu iyi kullanıyor. Bu sadece ilk bölüm olduğu için oyun oldukça kısadır ve bu uzunluk için 19GB’lık bir boyut bana göre oldukça fazla. Ancak grafiklerin mükemmelliği oyunun boyutunu bu kadar yükseltiyor.

Müzik, oyuncuyu takip etmiyormuş gibi görünmüyor, aksine dünyadaki bir yerden yayılıyor ve garip geliyor ve oyunun büyük bir potansiyele sahip olduğunu gerçekten atmosferik bir şekilde hissettiriyor. Oyunun başında yürümekten başka bir iş ile meşgul olmadığımız için ilk bölümlerde sıkılabilirsiniz.

Bu ufak kusurlara rağmen kesinlikle oynanabilir bir oyun olmuş.

 

 

 

CEVAP VER