Göz alıcı atmosferi ve en ufak detayları dahi özenle hazırlanmış bölümleriyle dikkat çeken oyununun bazı can sıkıcı hatalara ve aşırı derecede sinir bozucu tasarımsal kararsızlıkları gözden kaçmıyor.

İsminden de anlaşılacağı üzere Mars’a iniş yapmanızı ve bu ıssız gezegende keşiflere imza atmanızı sağlayan oyun, gerçek hayattan aşina olduğumuz birçok öğeyi de bünyesinde barındırıyor. Mesela keşif yaparken kullandığınız PDA’yı kullanarak selfie çekebilmeniz mümkün. Hatta aşağıda PDA ile çekilmiş bir selfie yer alıyor.

Oyunda dikkat etmeniz gereken en önemli husus, Mars üzerindeyken asla ve asla kafanızdaki kaskı çıkarmamanız gerektiğidir. Yoksa saniyeler içinde can verebilirsiniz.

İki farklı bölümden oluşuyor

Bohemia Interactive tarafından geliştirilen ve şimdilik sadece PC’de oynanabilen Take on Mars oyunu aslında iki ana bölümden meydana geliyor. İlk bölümde yüzeyine ayak bastığınız Mars’ı keşfetmeniz ve bunun için de karmaşık robotları bir araya toplayıp yardımcı olarak kullanmanız gerekiyor. İkinci bölüm ise size Interstellar filmini biraz anımsatabilir. Mars’a ilk kez gelen bir grup astronotu taşıyan araç kaza yapar ekibin siz hariç tüm fertleri ölür. Oyundaki kahramanımız da Mars’ın yaşama elverişsiz şartları içinde hayatta kalmaya çalışır. Çok dramatik, değil mi?

Oyunda başarılar elde ettikçe topladığınız puan ve paralarla yeni bilimsel araştırmalar yapabilmeniz de mümkün. İlerledikçe Mars size de çok daha ilgi çekici gelmeye başlayacaktır.

CEVAP VER