Crysis Oyununda İlerleme Taktikleri

Crysis Oyununda İlerleme Taktikleri

0
382
Crysis Oyununda İlerleme Taktikleri 2

Crysis oyunu, sahibi Türk isimler tarafından yönetilmekte olan Crytek firmasının bir ürünüdür. Hatta bilindiği üzere Crytek iflasa sürüklendiği için hükümet tarafından belli bir miktar destekte bulunuldu ve Crytek’in ayakta kalması için çaba sarfedildi. Crytek tarafından geliştirilen, en fazla sevilen oyun da kuşkusuz Cryis serisi… Ancak Crysis oyununda ilerlemek bir hayli zor olabiliyor. İşte bu hususta püf noktaları okuyucularımıza aktarıyoruz.

PELERİNİN GÜCÜ ADINA

Crysis oyununda aslında taktiksel olarak işimize en fazla yarayan şey pelerinimiz. Bilmeyenler için ifade edelim pelerin sayesinde neredeyse görünmez oluyoruz ve düşmanlar çok çok yakınımıza gelmedikleri taktirde bizi farkedemiyorlar. Ancak pelerin modunu aktif hale getirdiğimizde bu modun aktif kalma süresi maalesef çok kısa. Aslında yapmış olduğunuz hareketlere göre değişiyor. Oyunu oynarken pelerin modunu aktif edince gözünüz sağ alt kısımdaki mavi tüpte olsun. Tüp bitmeye yakın muhakkak kendinize saklanacak veya düşmanların göremeyeceği bir yer bulup enerji tüpünüzü doldurun ve ardından tekrar pelerin modunu aktif hale getirin.

Düşmanlarınız sizi farketmeye başladığında sol alt kısımda bulunan ufak bir tüp vardır bu dolmaya başlar. Tamamen dolduğunda farkedilmişsiniz demektir ve çoktan ateş açılmaya başlayacaktır. Oyun boyunca gözünüz hep sağ altta bulunan enerji tüpünde olsun. Pelerin modunu aktif hale getirmeden önce hamlelerinizi düşünüp karar verin. Çünkü Crysis oyunu Counter Strike gibi tabiri caizse bodoslama önünüze geleni vurarak ilerleyebileceğiniz bir oyun değil.

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY