İspanyol oyun stüdyosu Rainy Night Creations, isimli yeni korku ve hayatta kalma oyununu  platformu için yayınladı. Diğer platformlarda hayli popüler olan oyun, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıları tarafından indirilebilecek. Öte yandan yakın tarihte de birçok ülke için PS4, Steam ve Wii U konsollarına da Vaccine’in gelmesi bekleniyor. Tahminlere göre Mart ayında tüm popüler oyun konsollarında oyun oynanabilir hale gelecek.

Aşıyı bulmanız lazım!

Vaccine, kelime olarak İngilizce’de “aşı” anlamına geliyor. Oyunda da enfeksiyon kapan arkadaşlarınızın azılı birer zombi haline gelmeden önce sağlıklarına kavuşturmanız gerekiyor. Bunun için bölümlerde saklı bulunan aşılara ulaşmalı, bu esnada da geriye doğru akan zamana karşı mücadele etmelisiniz. Vaccine oyununa macera katmak isteyen yapımcılar, her an her yerden yeni bir aşının belirebilmesini de sağlamış durumdalar. Bu yüzden oyun sandığınızdan çok da zorlayıcı olabiliyor.

Keza bölümler de sürekli olarak değişiyor ve oyundaki algoritma tarafından rastgele oluşturuluyor.

Piksel ve retro tasarımlar hakim

Hayatta kalma ve korku oyunu olan Vaccine, 90’lı yıllardaki Resident Evil serisi yapımların yanı sıra ‘Dino Crisis’ ve ‘Nightmare Creatures’ gibi oyunlara çok benzer bir grafik yapısına sahip. Piksel şeklinde tasarlanan iki farklı oyuncu grubundan istediğinizi seçebiliyorsunuz. Tüm bu grupların kendilerine has yetenekleri mevcut. İçine atıldığınız evden kurtulmalı, bunu yaparken arkadaşlarınızı da beraberinizde götürmelisiniz.

CEVAP VER