Fantastik bir dünyada geçen oyununun ne kadar sevilen bir yapım olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. The Elder Scrolls oyun serisinin son bölümü olan şuan için yalnızca PC, Xbox ve PS4 platformlarında oynanabiliyor.

Geçtiğimiz ay tanıtılan ’nun yeni oyun konsolu ’in tanıtım videosunda Skyrim’in oynandığını gören oyuncular, bu heyecan verici yeniliği büyük umutlarla beklemeye koyulmuştu. Skyrim’in yapımcılarından bugüne dek herhangi bir teyit alamayan oyuncular, şirketin başındaki isimlerden Todd Howard’ın yaptığı açıklamayla birlikte Skyrim’in ’te de oynanabileceklerini garantilemiş oldular.

Glixel isimli siteye röportaj veren Todd Howard, Nintendo’yla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Skyrim’in yapımcısı ’nın Nintendo tarafından üretilen Switch platformunu destekleyeceğini doğrulayan Howard’ın röportajından ilgili kısımları aktarıyoruz:

Nintendo’nun yeni oyun konsolu Switch hakkında ne düşünüyorsunuz?

Modeli çok sevdim, mutlaka oynamalıyım. İzlediğim tanıtım videosu da bugüne kadar gördüğüm en iyi demoydu.

Gerçekten Skyrim’i Switch’e getirecek misiniz?

Evet. TV’de veya bilgisayar monitöründe gördüğünüz oyunun aynısı olacak.

Röportajın son sorusu ve cevabı, Skyrim’in Switch konsolunda tıpkı PC veya Xbox’ta olduğu gibi oynanabileceğini doğruluyor. Switch biraz daha mobil bir oyun konsolu olduğu için Skyrim’in basitleştirilmiş sürümünü oynamaktan çekinen oyuncular, bu cevapla birlikte rahat bir nefes almış oldular.

Şimdi yapılması gereken tek şey 2017 yılında Switch’in resmî olarak satışa çıkmasını beklemek. Skyrim ve diğer oyunlar da zamanla Switch’in mağazasındaki yerini alacaktır.

CEVAP VER