şirketinin tasarımcı ekibinin başında yer alan Todd Howard, 4 oyununun () sürümünün yapım aşamasında olduğunu doğruladı. Bu haber gibi VR gözlükleriyle Fallout 4’ü oynamaya az kaldı demek!

Glixel isimli web sitesine verdiği röportajda Fallout 4 VR hakkındaki sorulara da cevap veren Howard, Bethesda stüdyosu için “Şuanda VR denilen şeyi deniyoruz, nereye gideceğini hep beraber göreceğiz” dedi.

2016 yılında düzenlenen E3 konferansında Fallout 4’ün VR versiyonunun hazırlanacağı Bethesda tarafından duyurulmuştu. Hatta Fallout 4’ün VR sürümüne ait bir demo yapımı bile hazırlanmıştı. Etkinliğe katılan bazı şanslı gazeteci ve oyuncular, Fallout 4 VR’ın demo sürümünü oynama fırsatını dahi elde etmişti. Ancak tam sürüme kıyasla kesinlikle daha kısıtlayıcı ve bir o kadar da ilgi çekici olan Fallout 4 VR; daha eğlenceli ve heyecanlı şekliyle yakın tarihte oyuncuların beğenisine sunulacak. Glixel’e verdiği demeçte Bethesda’nın kesinlikle VR üzerine yoğun bir şekilde eğileceğini belirten Howard, Fallout 4 VR için net bir çıkış tarihi vermekten de kaçındı.

Howard, özetle şunları söyledi:

VR’in bize vaat ettiği evren bu, sanal ve devasa bir dünya. Gözlüğü kafanıza takıyorsunuz ve bir anda kendinizi Fallout evreninde buluyorsunuz. İstediğiniz herhangi bir yere gidebiliyor, nesnelerle etkilemişe geçebiliyorsunuz. Tüm bunları gördüğümüzde etkilenmemek elde değildi. Fallout 4’ün VR versiyonunu geliştirirken “Oyunu ne kadar satacağız, pazar nereye doğru gidiyor?” gibi sorular bizi hiç meşgul etmiyor. Gerçekten özgün bir şey yapma imkânımız var ve bunun için çaba sarf ediyoruz.

CEVAP VER