1 Kasım 2016’da satışa çıkarılan oyun 39 TL’lik bir ücret ile Steam’dan elde edilebilir. Ayrıca oyunun çok beğenilen Soundtrack’ı da 18 TL’ye satışta ve oyunla birlikte alınırsa %10’luk bir indirim ile 51 lira 30 kuruşa düşüyor.

Oyunu yaklaşık 15 saat civarında oynadım ve bitirdim, en az 13-14, en fazla ise 25-30 saatlik bir oyun süresi ile bitirilebilir bir oyun olmuş. Kısa oyun için para vermeye çekinenler oyunu satın alırken bu bağlamda bir kez daha düşünsün derim.

Müzikleri, atmosferi, karakterleri, oynayışı, grafikleri ve hikayesi gerçekten iyi.  Özellikle hikaye, insanı gerçekten büyülüyor ve müziklerinin de bu derece pahalıya satılmasına şaşırmamalı çünkü oyunun müzikleri de harika. Her ne kadar çok basit tasarlanmış olsa da benzersiz ve güçlü bir hikayeyi anlatmayı başarıyor. Üstelik basit tasarlanmasının yanında grafikleri de beklediğimden daha iyi. Tüm bu faktörlerle birlikte oyun, favori oyunlarım arasına girmeyi başardı diyebilirim.

owlboy2

Oyunda İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve altyazı desteği sağlanırken Türkçe veya başka herhangi bir dile destek sağlanmıyor. Bunun yanında 10 Kasım’da gelen güncelleme ile bazı problemleri düzelttiklerini söylemişler ancak 10 Kasım’dan önce de neredeyse oyunun yarısını bitirdim ve kusursuz bir oyundu, sanırım daha iyi hale geldi.Bunun yanı sıra Dünya’da kabul görmüş oyun incelemecilerin ortalama puanı 9,5/10 oldu oyuna.. Ayrıca Steam’daki puanlama ise 10/10. Buna da çok rastlamıyoruz doğrusu..

CEVAP VER