90’lı yıllarda oynadığınız piksel tabanlı retro oyunların özlemini çekmeyen yoktur… Grafik kalitesinin düşük olmasına rağmen sebebi bilinmeyen bir şekilde tutkuyla bağlı olduğumuz bu oyunların anısını yaşatmak için çok şey yapıyoruz. Kimimiz masaüstünde kullandığı duvar kağıdını eski oyunlarla değiştiriyor, kimisi 8-Bit tasarımlı tişörtler giyerek geçmişi yad etmeye çalışıyor.

c1dgdmpxaaaqqmj-jpg-large

’dan daha iyi

Günümüzde eski oyunları oynamak isteyen çoğu oyuncu, retro oyunlar için geliştirilen emülatörlerden yardım alma yolunu tercih ediyor. Neyse ki geçmişte Gameboy kullanma fırsatını yakalayanlar için güzel bir haberimiz var! Geçtiğimiz hafta Las Vegas‘ta başlayan CES 2017 fuarında  isimli yeni bir el atarisi tanıtıldı. Oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan bu retro el atarisi, orijinal Gameboy’a kıyasla çok daha kullanışlı.

10’u 1 arada oyun kartuşuyla paketten çıkıyor

Hatırlarsanız Gameboy‘ların ekranı aydınlatmalı olduğu için geceleri ışıksız oyun oynamak imkansızdı. Super Retro Boy ile bu sorun tarihe karışmış durumda. Tasarım olarak da Nintendo‘nun Gameboy‘una çok benzeyen bu prototip, tıpkı orijinal üründe olduğu gibi oyun kartuşlarıyla çalışıyor. Game Boy, Game Boy Color ve Game Boy Advance için tasarlanan kartuşları takıp hemen oyun oynamaya başlayabiliyorsunuz. Micro USB ile şarj olan yapısı sayesinde 10 saat boyunca oyun oynamak mümkün. Zaten ürün paketinden 10’u 1 arada oyun kartuşuyla çıktığı için ilk etapta oyun satın almanıza da gerek kalmayabilir.

Bu ilginç ürünün Ağustos’ta 79.99$ ücretle satışa çıkması bekleniyor.

CEVAP VER