, her ne kadar oyuncu kitlesini kaybetmeye başlasa da halen aktif olarak oynayan birçok oyuncuyu sokaklarda görebilirsiniz. Eğer sizlerin de tavsiyesi varsa yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

1- Pokemonu bulduktan sonra Poketop’u atmadan önce pokemon etrafında bir tur çevirin ve öyle atın. Bu Poketop’un hedefe gitmesini kolaylaştıracaktır.

2- Ekranın sağ altında bulunan simge sayesinde çevrede hangi pokemonların olduğunu görme imkanınız mevcut. En yakın mesafedeki pokemonların siluetlerini bu sayede rahatlıkla görebilirsiniz.

3- Poketop’u atacakken yakalamak istediğiniz pokemonun etrafında yeşil bir halka görmelisiniz. Aksi taktirde isabet ettirseniz bile yakalamanız çok güç olacaktır. Işığa doğru gidin, ışığa!

pokemon-go-yakalama-stratejileri

4- Karşınızda etrafında sarı halka olan bir pokemon varsa bilin ki haşin bir pokemon ile karşı karşıya geldiniz. Bu pokemonları yakalamak için çok fazla Poketop harcayabilirsiniz.

5- Seviye atladıkça Razz Berries ve Poketoplarının Ultra ya da Master versiyonlarını kazanacaksınız. Bunları kullanarak pokemonları daha kolay yakalama fırsatınız olacak.

6- Her kullanıcı sırt çantasında iki “incense” ile oyuna başlıyor. 30 dakika boyunca pokemonlar çevrenize toplanacak. Bu incense adı verilen özel eşya ile etrafınıza koku yayabilir ve pokemonları üstünüze çekebilirsiniz.

7- Incense kalmadığında paracıklarınız ile bir yenisini almak yerine yakınlarda bulunan popüler bir Pokestop’a gidebilir ve orada Lure Module kullanabilirsiniz. Bu Lure sayesinde Pokestop’un etrafında birçok pokemon faydalanacak. Üstelik sadece siz değil çevredekiler de bunu görebilecek. Arkadaşlarınız ile denemenizi tavsiye ediyoruz.

1 YORUM

CEVAP VER